Strávil 30 rokov tým, aby pochopil a ukončil rasizmus. Napísal vlastnú knihu a inšpiroval aj dokument

598

Daryl Davis je profesionálny hudobník, ktorý sa venuje blues a precestoval už po celej Amerike. Hudba však nie je jeho jedinou vášňou. Davis strávil totiž viac ako 30 rokov tým, že sa spriatelil a stretával s členmi Ku Klux Klanu. Možno sa opýtate, prečo by to robil černoch, no dôvod je dosť jednoduchý – Davis sa snaží pochopiť rasizmus a ukončiť ho počúvaním a komunikáciou.

Jeho úloha sa začala, keď mal len 10 rokov, raz pri skautskom sprievode, keď skupina belochov začala hádzať fľaše a kamene na jediného čierneho chlapca v skautskej skupine. To bolo prvýkrát, kedy sa Davis stretol s takouto násilnou reakciou. A keď mu jeho rodičia vysvetlili, že to bolo kvôli jeho farbe pleti, chlapec mal len jednu otázku – prečo? „Nepochopiteľné bolo, že niekto, kto sa so mnou nikdy nerozprával, nič o mne nevedel, mi chcel ublížiť iba kvôli mojej farbe pleti,“ vysvetlil. „Ako ma môžeš nenávidieť, keď ma ani nepoznáš?“ Toto bola otázka, ktorá Davisovi v priebehu rokov neustále vírila v hlave. Rozhodol sa dokonca aj preštudovať rôzne knihy o rasizme. Knihy mu však nemohli poskytnúť odpoveď, takže sa rozhodol ísť a spýtať sa ľudí z Ku Klux Klanu.

Počas 30 rokov sa Davisovi podarilo rozprávať sa a zisťovať názory od viac ako 200 ľudí. Člen tohto klanu, Roger Kelly sa dokonca s Davisom stali blízkymi priateľmi. Po odchode z klanu mu Roger odovzdal svoje šaty. Chlapík chráni tieto rúcha, ako trofeje a dôkazy, že rasizmus sa dá poraziť. Po týchto 30-ročných skúsenostiach napísal Davis knihu a tá bola inšpiráciou aj pre dokument.

Daryl Davis je hrdina, ktorému sa podarilo zbaviť mnohých ľudí nevedomosti a chorého zmýšľania, so súcitom a porozumením.

A tu je 60-ročný muzikant a tiež herec Daryl:

Photo by boredpanda

S členom klanu:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Darovaný odev:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre