Štýl nemá dátum spotreby a potvrdzuje to aj táto 62-ročná žena: Pozrite sa, ako skvele sa oblieka

1716

Vo svete, kde ešte stále vládnu mnohé stereotypy, sa rozhodla táto žena ukázať svoje autentické ja. Heidi Clements, 62-ročná odvážna žena, popiera nerealistické štandardy a ukazuje svetu, že keď zostarnete, nemusíte sa obliekať fádne a staromódne.

Zdroj: welcometoheidi/TikTok
Zdroj: welcometoheidi/TikTok

Clementsová v minulosti pracovala ako výkonná producentka a scenáristka sitkomu Baby Daddy na stanici ABC. Dnes sa tiež venuje tvorbe, no celkom iného druhu. Na svojom TikToku získava státisíce fanúšikov. A čomu sa na ňom venuje? Tvorí a pridáva videá, ktoré ponúkajú nielen návod na to, ako si vytvoriť vlastný štýl, ale podporujú aj sebavedomie (nielen) starnúceho človeka. Verí totiž, že starnutie je privilégium a človek musí vedieť, ako ho nosiť.

Zdroj: welcometoheidi/TikTok
Zdroj: welcometoheidi/TikTok

Keďže pracovala v tomto odvetví celé roky, uvedomuje si, aký vplyv majú sociálne siete na duševnú pohodu človeka. Pod tlakom bývajú najmä ženy, a to hlavne pokiaľ ide o ich postavu a s tým spojené sebavedomie.

Clements prezradila, že sama bojovala s telesnou dysmorfiou, ktorú do veľkej miery ovplyvnili fotografie bielych, blonďavých a extrémne vychudnutých žien. Je presvedčená, že za podobné stavy môžu médiá, ktorých bola sama súčasťou. Uvádza, že sama prispievala k tomuto problému, keďže roky presadzovala v televízii cudzie štandardy krásy.

Zdroj: welcometoheidi/TikTok
Zdroj: welcometoheidi/TikTok

Podľa profesorky z Michiganskej univerzity, Susan Douglas, siaha tento problém až do 60. rokov 20. storočia. Vtedy sa média a marketingový priemysel začali venovať propagácii mladosti a začali sa šíriť podobne nezdravé myšlienky. Začali proti sebe stavať mladú a starú generáciu a vytvárať medzi nimi konflikty. Tento trend umocnili aj rozprávky z dielne Disney, kde záporné postavy boli spravidla staršie ženy (Snehulienkina macocha, Zlá kráľovná,…) a znepríjemňovali život mladým princeznám. Práve posilňovanie tejto binárnosti v popkultúre prispievajú médiá k nezdravému psychickému stavu žien.

Zdroj: welcometoheidi/TikTok
Zdroj: welcometoheidi/TikTok

Clements však dodáva, že v poslednej dobe sa situácia výrazne zmenila. Mladé ženy sú ochotnejšie počúvať tie staršie a celkovo sa tá nasilu vytýčená generačná hranica stiera. Je presvedčená, že je to vďaka nastaveniu generácie Z, ktorá si uvedomila, že ženy musia držať spolu.

Stotožňujete sa s jej názormi? Alebo patríte do skupiny ľudí, ktorí si myslia, že staršia generácia by sa nemala obliekať moderne? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si o tom myslíte.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre