Sú na obrázku reálne potraviny a predmety alebo zákusky? Práca tohto pekára, alebo skôr umelca, vás dostane

864

Koláče sú v prípade mnohých rodín neodmysliteľnou časťou krásneho popoludnia stráveného niekde v cukrárni alebo doma pri podomácky napečenej dobrote. Staré mamky vedeli piecť tak, ako nevedia ani niektorí dnešní pekári. Nikdy však nedávali nejaký veľký dôraz na to, aby ich zákusky vyzerali úžasne. Dnes už však mnohí kreatívni jedinci vymýšľajú koláče, ktoré sú nielen chutné, ale vábne aj na pohľad.

Existuje viacero profesionálnych umelcov, ktorí pracujú s koláčmi a ktorých odhodlanie k remeslu vytvorilo mnoho neuveriteľných, až magických zákuskov. Tentoraz by sme vám chceli predstaviť tohto mladého, iba 23-ročného pekára – umelca. Lukáš Vincentini je iný ako všetci ostatní, vytvára totiž také zákusky, ktoré len ťažko rozoznáte od reálnych vecí, ktoré stvárňujú. Pečie koláče v tváre vaječných krabíc plných vajec, rôznych druhov ovocia, šálky kávy či mobilných telefónov. A omnoho viac.

Luke pracuje v slávnej Carlovej pekárni, ktorá sa nachádza v prístave Lanoka v New Jersey. Mnohí ľudia sem prichádzajú, aby videli toto jeho kulinárske umenie a ochutnali niektoré úžasne realistické dezerty.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre