Príčiny suchej pokožky. Toto je 7 zlozvykov , ktoré vysušujú vašu pokožku

3515

Možno si myslíte, že drahý krém na pokožku dokáže vyriešiť všetky problémy, ale v skutočnosti to nemusí ani zďaleka stačiť. Aj napriek tomu môže byť vaša pokožka suchá a môže svrbieť. Hľadanie tých správnych krémov je rovnako dôležité ako zbavenie sa zlozvykov, ktoré vašu pokožku ničia.

Veľa vody

bottle, mineral water, glass
Foto od congerdesign na Pixabay

Piť vodu je veľmi dôležité, no všetkého veľa škodí. Mali by ste preto vedieť, že pitie veľkého množstva vody môže uškodiť vašej pokožke. Faktom je, že po prílišnej konzumácii vody môže telo ľahko stratiť základné minerály. Pokožka potom môže vyzerať bez života a matne. Životný štýl a správna kozmetika idú ruka v ruke a sú rovnako dôležité.

Príliš dlhé sprchy

adult, woman, showering
Foto od Pexels na Pixabay

Dlhá sprcha po ťažkom dni je niečo, po čom skrátka túži každý. No treba myslieť na to, že pokožku to príliš namáha. Horúca voda odstraňuje mastnotu a vlhkosť, ktoré sú pre zdravú pokožku nevyhnutné. Je preto lepšie absolvovať kratšie sprchy s nie príliš horúcou vodou.

Spanie bez ponožiek

three people underneath yellow bed blanket
Foto od Simon Berger na Unsplash

Ak ste si doteraz mysleli, že nosenie ponožiek počas spánku nie je dobrý nápad, tak v skutočnosti je to práve naopak. Ponožky vám skvalitnia spánok, zabránia návalom horúčavy a popraskané päty vás trápiť nebudú, resp. bude existovať oveľa nižšie riziko, že sa ráno zobudíte s popraskanými pätami.

Aplikácia krému v nesprávnom čase

person with white nail polish
Foto od Ana Essentiels na Unsplash

Krém na tvár si nanášajte v čase, kedy je pokožka ešte vlhká. Pomôže to udržať vlhkosť a hydratovať pokožku omnoho lepšie. Kórejčanky, ktoré sú známe svojou dokonalou pleťou, si nanášajú tvárový krém tesne potom, čo si umyjú tvár.

Časté jedenie vajec

girl holding two eggs while putting it on her eyes
Foto odHannah Tasker na Unsplash

Aj keď sú vajcia plné bielkovín, tak pri ich nadmernej konzumácii spôsobujú vysušenie pokožky. Majú vysoký obsah vitamínu A a aj nadmerná konzumácia tejto potraviny môže pôsobiť kontraproduktívne. Vzdávať sa ich úplne nemusíte, stačí, ak nezjete denne viac ako 3 vajcia.

Uteráky

four green towels
Foto od Denny Müller na Unsplash

Trenie pokožky drsným uterákom môže podráždiť a vysušiť citlivú pokožku a tá napokon môže svrbieť i začervenať sa. Ak nechcete zbytočne dráždiť svoju pleť, radšej ju nechajte prirodzene vyschnúť na čerstvom vzduchu.

Nesprávny krém

Person Pouring Plastic Tube Bottle
Foto od Moose Photos na Pexels

Problém môže byť aj v tom, že sa hydratačný krém, ktorý používate nemusí hodiť na typ vašej pokožky. Je preto veľmi dôležité vybrať si ten správny krém a nebojte sa poradiť sa s odborníkom.

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre