Surfista bol pohryzený žralokom, no miesto toho, aby išiel do nemocnice, vybral sa do baru

943

Keď chcete robiť určitý druh adrenalínového športu, potrebujete k tomu aj patričnú dávku odvahy, inak by to nešlo. Existuje nespočetné množstvo nebezpečných záľub, medzi ktoré možno dozaista zaradiť aj surfovanie. Možno si poviete, že surféri sa pohybujú len v bezpečných vodách, to však nie je pravda. Navyše, nebezpečenstvo na nich často číha aj tam, kde by to nečakali.

shark fotografia
Foto od EliasSch

Iba 24-ročného amerického profesionálneho surfistu Franka O’Rourkea napadol žralok. Stalo sa to vo vodách na Floride. Mladý muž mal však kusisko šťastia, pretože vyviazol iba so zraneniami, ktoré ho neohrozili na živote. Športovec surfoval spolu so svojim kamarátom, keď ich nebezpečné zviera prekvapilo. Frankovi sa žralok zahryzol do ruky.

Po tomto strete mu ale zostali len menšie zranenia. „Doslova sa mi zapichol do ruky. Nikdy v živote som nepocítil takú obrovskú silu hociktorého zvieraťa. Bol som v šoku,“ povedal muž len krátko po útoku. Veľmi rýchlo sa mu však bola poskytnutá zdravotná pomoc. Záchranári ho po ošetrení chceli poslať do nemocnice na ďalšie vyšetrenia, no mladík s tým nesúhlasil. Miesto toho, aby sa tam vybral, tak išiel radšej iným smerom. Pýtate sa kam? Nuž, vydal sa do najbližšieho baru, kde si naplno užíval záujem a pozornosť ostatných. „Okamžite vtrhol do baru a zvolal: Uhryzol ma žralok. Ľudí to okamžite naštartovalo a začali mu brať jeden drink za druhým,“ povedal mužov kamarát.

Tento mladý dobrodruh má zrejme veľmi rád pozornosť a možno je rád, keď môže byť jej stredobodom. Isté však je, že mal veľké šťastie a keďže spod čeľustí vyviazol iba s malými zraneniami, tak určite chcel aj tento fakt patrične osláviť. Veď kto by aj nie?

 

Zdroj: TVnoviny.sk

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre