Švajčiarsky miliardár prisľúbil, že za 10 rokov daruje miliardu dolárov na záchranu planéty

1000

Stále existujú ľudia, ktorým na našej planéte záleží a svoje bohatstvo si nenechávajú len pre seba, ale delia sa oň s ďalšími. Niektorí ho rozdajú charitatívnym organizáciám či chudobným ľuďom, iní zas bojujú o čistejšiu planétu a lepšie miesto pre život.

Foto od youtube

Švajčiarsky miliardár sa zaviazal darovať 1 miliardu dolárov v priebehu nasledujúcich 10 rokov na ochranu sveta. Filantrop Hansjörg Wyss, generálny riaditeľ nadácie Wyss Foundation, oznámil svoje odvážne plány v októbri minulého roka. Ako sa sám vyjadril, dúfa, že pomôže ochrániť pôdu a oceány na celom svete, ako aj zvyšovať povedomie o otázkach životného prostredia a financovať viaceré vedecké projekty.

Tento muž má naozaj veľké očakávania. Verí, že do roku 2030 sa podarí zachovať až 30% Zeme. Myslí si tiež, že pôdu a moria možno najlepšie chrániť vtedy, keď sa zmenia na verejné národné parky, útočiská a prírodné rezervácie.

Greg Zimmerman, riaditeľ komunikácie v kampani Wyss, pre Business Insider povedal: „Čo sme zistili v priebehu rokov je, že ak oblasť nie je riadená ľuďmi, ktorí v nej žijú, tak potom budete mať politický problém a tieto miesta nebudú trvalo chránené.“ Hansjörg zas dodal: „Každý z nás – občania, filantropi, obchodníci aj vládni predstavitelia, by mal byť znepokojení obrovskou priepasťou medzi tým, ako málo z nášho prírodného sveta je v súčasnosti chránených a koľko by malo byť chránených. Toto je medzera, ktorú musíme naliehavo zúžiť, kým ľudia nezničia ďalšie vzácne oblasti planéty.“

Za posledných 20 rokov darovala Nadácia Wyss na ochranu voľne žijúcich biotopov po celom svete už viac ako neuveriteľných 450 miliónov dolárov. A vďaka ich tvrdej práce je vyše 16 000 000 hektárov pôdy a vôd chránených. Táto nadácia robí skvelú prácu a aj vďaka nej je tento svet o niečo lepší.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre