Švédska skupina umelcov s názvom Anonymouse vytvára v uliciach rozkošné miniatúrne budovy

457

Anonymouse je anonymná skupina umelcov, ktorí robia po švédskych uliciach rozkošné miniatúry budov, ktoré vyzerajú ako myšacie. Prvé dielo vytvorili v roku 2016 vo švédskom meste Malmö – išlo o malý obchod s orechmi a taliansku reštauráciu. Odvtedy sa zrodilo mnoho fascinujúcich majstrovských diel, od benzínových staníc a obchodov až po zábavné parky a dokonca aj hrady.

1 37

2 35

Ako sa k tejto tvorbe dostali vám už prezradí ich člen. „Nápad vybudovať malé obchody pre myši vznikol v Paríži na jar 2016 a prvá inštalácia v podobe obchodu a talianskej reštaurácie boli nainštalované v decembri 2016 v meste Malmö.“ Zaujímavé je tiež čo vlastne stojí za týmito miniatúrami. „V skutočnosti to nie je nič iné ako šírenie každodennej mágie pre chodcov. A niečo, čo by sme my všetci ako kolektív radi videli vo svojich detských časoch. Avšak, všetky druhy pouličného umenia sú v konečnom dôsledku spôsob, ako zmeniť verejný priestor. Ide tak tiež ako takú formu vzdoru,“ uviedol člen skupiny.

3 27

4 26

„Sme radi, že to inšpiruje ľudí k tomu, aby si so svojimi deťmi stavali miniatúry. Sme tiež radi, že máme verné publikum, ktoré sa zastavuje len preto, aby videli malé obchody pre myši,“ dodal chlapík. Zároveň umelci dúfajú, že to podnieti určitú zvedavosť a keďže myšlienka paralelného sveta je tak rozšírená, tak si myslia, že sa spája s detským svetom a o to zaujímavejšie to je. „Keď sme urobili prvú inštaláciu, netušili sme, že to bude také úspešné. Mysleli sme si, že sa táto tvorba bude páčiť malej hŕstke ľudí. Postupne dostávame fotografie od ľudí z celého sveta, ktorí si vyrábajú vlastné drobné obchody,“ uzavrel člen skupiny.

5 23

6 18

7 17

8 13

9 12

10 10

11 8

12 7

13 7

14 5

15 4

16 3

17 3

18 3

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.