Svetovo najekologickejšia krajina, Bhután, oslávila narodenie nového princa

1215

princ1

Ako inak by najekologickejšia krajina sveta mohla osláviť narodenie nového princa ako niečím, čo by bolo nejak spojené s prírodou a podporou životného prostredia. Samozrejme na jeho počesť zasadili nové stromy, veľa stromov.

108000 stromčekov bolo zasadených v malom horskom kráľovstve na počesť narodenia nového princa. Bhutánska ústava stanovuje, že v každom prípade musí byť 60% krajiny zalesnených. Ich vzťah k ekológii a prírode je naozaj silný.

Toto nie je prvý krát, čo svet počuje o veľkom vysádzaní stromov v Bhutáne. V roku 2015 vytvorili nový Guinnessov rekord a to tým, že zasadili skoro 50000 stromov za hodinu. Aj keď je Bután maličká krajina, vedia robiť dobré veci vo veľkom.

Viac: treehugger

princ8

 

princ9

 

 

princ7

 

princ6

 

princ5

 

princ4

 

princ3

 

princ2

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre