Do svojho domu pozval už vyše 100 cudzincov a pozrite sa prečo

492

Štatistiky v Dánsku ukazujú, že viac ako 210 000 Dánov sa často cíti osamelo, čo je zhruba 1/25 z celej populácie. Aj tento muž sa cítil byť osamelý mnoho rokov, no všetko sa zmenilo 7. decembra 2016, keď napísal správu.

„Túžim sa stretnúť s novými priateľmi. Som osamelý a prechádzam najťažším obdobím môjho života. Sedím na schode pred radnicou od 14:00 do 20:00. Mám čierne nohavice a tašku. “

V decembri roku 2016 začal navštívovať Dánsku bezplatnú celoštátnu sieť peer-to-peer, kde osamelí ľudia mohli nájsť nových priateľov a niekoho, s kým by sa mohli stretávať.

Tento chlapík teraz pomáha novým členom usadiť sa, pozýva ich každý týždeň do svojho domu na večere alebo rôzne večierky.

V januári v roku 2017 sa rozhodol vziať študentskú pôžičku, aby mohol organizovať týždenné večierky zdarma. Vedel, že väčšina členov boli študenti s obmedzenými prostriedkami, takže chcel eliminovať finančný aspekt, aby sa tak všetci mohli zúčastniť týchto stretnutí.

Príležitostne poskytoval členom aj peniaze na dopravu, aby sa tak pripojili k ostatným.

Do marca 2017 sa sieť rozrástla na 10 000 členov a rozhodol sa vzdať svojho štúdia, kde študuje za programátora.

„Chcel som sa venovať na 100% tejto dobrovoľníckej práci, ale to tiež znamená, že by som nemal žiadny príjem, s výnimkou niekoľkých verejných vystúpení.“

„Všetci títo ľudia, vrátane mňa, sa rozhodli požiadať o pomoc a teraz nikto z nás nie je sám.“

„Mám pocit, že tento príbeh môže pomôcť a inšpirovať veľa ľudí, ktorí sedia doma a cítia sa osamelo. Dlhodobá osamelosť môže byť nebezpečná, môže to ovplyvniť vaše fyzické aj duševné zdravie, preto niekoho oslovte. Nie sme sami!“

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre