Svoju vášeň pre cyklistiku spojil s tvorbou takýchto vianočných obrázkov a ľudia to milujú

814

51-ročný Anthony Hoyle má zvláštnu záľubu, ktorú si okamžite zamilujete. Svoju lásku k cyklistike spojil s niečím nezvyčajným. Počas toho, ako bicykluje vytvára veľmi milé obrázky tým, akými cestami prejde. Najnovšie strávil na bicykli 9 hodín len preto, aby pomocou aplikácie vytvoril obrázok soba. Zdá sa vám to ťažšie pochopiteľne? Jeho záľubu najlepšie pochopíte z fotografií.

Anthony Hoyle z Cheltenhamu sa vydal do ulíc severného Londýna, kde vytvoril majstrovské dielo pomocou GPS. Na bicykli prešiel viac ako 130 kilometrov po meste. Odštartoval v Hammersmithe a svoju cestu dokončil v centre Londýna. V minulosti tento chlapík vytvoril už aj obraz snehuliaka či yorkshirského teriéra a iné. „Som s tým celkom spokojný. Bývam na vidieku a je to veľmi odlišné od príchodu do Londýna. Najmä v okolí Neasden a Wembley to nie je najpríjemnejšia cyklistika,“ vyjadril sa aj k úskaliam jeho záľuby.

Priznal, že s nápadmi vytvárať umelecké diela prišiel pritom ako hľadel na mapy. „Bežne sa pozerám na mapy, až kým niečo neuvidím, kým mi niečo nepripomínajú. Napríklad zbadám cesty, ktoré spolu vytvárajú nos a okamžite hľadám k nemu aj oči. Je to ako pozerať sa na vzory v oblakoch a vidieť obrázky. V tomto prípade je to však trochu zložitejšie, pretože sa snažím urobiť niečo slávnostné,“ povedal šikovný cyklista. Ľudia si už na jeho neuveriteľné obrazy zvykli tak, že ich musí robiť každý rok, resp. on má takýto pocit. Na záver dodal, že v dôsledku chybného GPS urobil aj niekoľko chýb, no sú také malé, že si ich takmer nikto nevšimne.

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre