Syna sa vzdala ako 15-ročná hneď potom, ako ho porodila, no on si ju po celých 35 rokoch našiel!

2287

Život prináša rôzne dojímavé príbehy, ktoré dokážu chytiť za srdce aj toho najtvrdšieho človeka. Ten, ktorý vám dnes predstavíme je hodný jeho šírenia. A uvidíte, že aj nešťastné životné príbehy dokážu mať šťastné konce, podobne ako v rozprávke. Rany sa ale zrejme nezahoja nikdy.

Žena z Pittsburghu ani v tom najtajnejšom sne nedúfala, že na polmaratóne stretne svojho biologického syna, ktorého sa ako iba 15-ročná vzdala. Ako sama tvrdí, na adopciu ho dala preto, aby mu zabezpečila lepší život. Dnes už 35-ročný Stephen Strawn z Ohia ale neprekvapil iba svoju matku Stacey Faixovú, ale dá sa povedať, že celý svet. Stephen sa totiž nikdy nevzdal myšlienky nájsť ju. Aj keď ho opustila ako úplne novorodeniatko vždy akosi vedel, že je adoptovaný a nežije so svojimi skutočnými rodičmi, resp. matkou. „Hľadal som roky,“ povedal muž. „Spočiatku to ale boli slepé uličky,“ dodal.

Jeho záznamy o narodení boli totiž stratené pri povodni a tak celé roky musel pracovať veľmi usilovne na tom, aby našiel doslova „ihlu v kope sena“. Nový zákon, ktorý nadobudol účinnosť v novembri 2017 umožňoval osvojiteľom požiadať o rodný list dieťaťa so zapísanými pôvodnými rodičmi. A práve toto mu nakoniec umožnilo ľahšie spojiť kúsky skladačky. Chlapík je vojnovým veteránom a dozvedel sa, že jeho biologická matka je členkou organizácie podporujúcej práve vojnových veteránov.

„Nechceli, aby som ho držala, neodporúčali to,“ povedala matka. „Takže som rada, že to konečne môžem urobiť,“ dodala žena, ktorá povedala, že jej v nemocnici nikdy nedovolili ani len podržať si dieťa v náručí. Stephen sa stretol aj so svojimi biologickými sestrami, ktoré mu pomohli pripraviť celé toto prekvapenie. Napokon syn a matka spolu odbehli polmaratón. Obaja boli neuveriteľne šťastní, dobre sa porozprávali a aj vyplakali. „Rodičom, ktorí sa museli z akéhokoľvek dôvodu vzdať svojich detí odkazuje, aby nestrácali nádej,“ uviedla šťastná matka.

„Je to niečo, čo vidíte vo filmoch,“ povedal Stephen. „Všetko bolo perfektné,“ dodal dojatý a pritom nesmierne šťastný syn, ktorý po neuveriteľných 35 rokoch našiel svoju matku. A pritom jej nikdy nevyčítal, že sa ho vzdala, jediné čo ho hnalo vpred bola túžba svoju matku jedného dňa opäť nájsť.

 

 

 

Zdroj: absnews.go.com

Foto: Facebook

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre