Taiwan postavil kostol v tvare sklenenej dámskej topánky

750

Ak by ste chceli do vášho chrámu prilákať viac ľudí ako by ste postupovali? Možno si poviete, že by ste robili kázne orientované k ženám alebo, že by ste rozdávali plagáty na miestach, kde sa ženy zdržujú . V Taiwane si však povedali, že najlepšie je postaviť kostol tak aby bol ženskému srdcu, čo najbližšie a tak ho postavili v tváre veľkej sklenenej topánky.

1

Áno presne tak 16m vysoký sklenený topánkový kostol je už dokončený . Pozostáva z 320 sklenených panelov a celá stavba vyšla v prepočte na 686 000 dolárov. Otvorenie chrámu je naplánované na 8 Februára a teda na čínsky Nový Rok.

2

Za stavbou chrámu je samotná vláda . Jeden z vedúcich projektu Pan Tsuei-ping povedal pre BBC, že chrám nebude slúžiť pre bežné bohoslužby a obrady . Budú sa v ňom robiť predovšetkým svadby a svadobné fotografie . “ Chceme z toho urobiť romanticky zážitok, ktorý si každá žena ako malé dievčatko predstavovala“ Dodal Pan .

3

 

Chrám je inšpirovaný miestnym príbehom zo 60tych rokov. Kedy mladá žena s priezviskom Wang , ktorá trpela ochorením nôh musela podstúpiť amputáciu nôh, čo malo za následok zrušenie jej svadby. Wang sa už nikdy v živote nevydala a ostala už celý život v kostole.

 

Kontroverzný kostol samozrejme vyvoláva poburujúce reakcie najmä zo strany žien. Niet sa čomu diviť kedže vnútro kostola by malo byť ešte kontroverznejšie . Budú sa tam nachádzať spoločné „stoličky pre zamilovaných“ , koláčiky a sušienky . Proste všetko to, čo je podľa manažérov projektu vhodné pre ženské pohlavie. Možno by bolo pre budúcnosť firmy lepšie, keby prijali aj nejakú manažérku, keď už idú cieliť na ženy nemyslíte?

 

zdroj

Foto : gettyimages, Southwest Coast National Scenic Area,

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre