5 skrytých tajomstiev o jedle, ktoré vám v reklamách neukážu. Číslo 2 veľa ľudi nestrávi ľahko !

8834

Jedlo je súčasťou každodenného života a predstavuje pre nás zdroj energie a živín. Ale existuje množstvo skrytých tajomstiev o jedle, ktoré väčšina z nás nepozná. Zistite 5 prekvapivých faktov o potravinách, ktoré vás zmenia pohľad na stravu.

Banány dozrievajú chemicky

Väčšina banánov, ktoré kupujeme v obchode, nie sú zrelé. Zbierajú ich v čase, keď nie sú ani zďaleka dozreté. Aby sa urýchlil proces dozrievania, banány sú často ošetrené chemikáliami. Tieto chemikálie pomáhajú banánom dozrieť rýchlejšie, ale môžu tiež ovplyvniť ich chuť a kvalitu.

green banana fruit on brown wooden table
Zdroj: Unsplash/Joshua Olsen

Vaše hrozno môže byť plné pavúkov

Je to nepríjemné, ale je to pravda. Hrozno môže obsahovať pavúky a iných drobných hmyzích škodcov, ktorí sa môžu doň dostávať počas rastu. Aj keď sa hrozno umýva počas spracovania, je stále možné nájsť tychto škodcov v hrozne. Preto si po kúpe hrozna poriadne skontrolujte, či sa tam nenachádza ešte nejaký pavúk.

a green spider sitting on top of a green leaf
Zdroj: Unsplash/Erik Karits

Organické neznamená bez pesticídov

Mnoho ľudí si myslí, že organické potraviny sú bezpečnejšie a zdravšie, pretože neobsahujú pesticídy. Avšak, to nie je úplne pravda. Aj organické farmy môžu používať niektoré typy pesticídov. Organické v skutočnosti znamená, že sa používajú pesticídy, ktoré sú považované za „organické“.

man in white t-shirt and blue denim shorts with blue backpack walking on green grass
Zdroj: Unsplash/ Arjun MJ

Vaše produkty nie sú umyté skôr, ako sa dostanú na pult

Väčšina potravín, ktoré kupujeme, nie sú umyté, keď sa dostanú na pult. Aj keď sa niektoré druhy ovocia a zeleniny umývajú priamo na farmách, iné sa myjú až v obchode alebo v domácnosti. Často sa ale stáva, že ovocie či zelenina idú priamo z fariem do obchodu bez umytia. Preto je dôležité, aby ste si pred konzumáciou umyli ovocie a zeleninu pod tečúcou vodou.

red apples on body of water
Zdroj: Unsplash/Talal Ahmad

Novšie dátumu spotreby sú umiestnené na zadnej strane pultu

Ak sa rozhodnete kúpiť potraviny, ktoré majú dátum spotreby, je dôležité sa pozrieť na miesto, kde sú umiestnené. Novšie potraviny sú často uložené na zadnej strane pultu. Obchod chce, aby sa čo najskôr vypredali potraviny, ktorým sa blíži dátum spotreby. Preto ak chcete kúpiť čerstvejšie jedlo, siahajte na zadnú stranu pultu.

pile of grocery items
Zdroj: Unsplash/Fikri Rasyid

Zdroj 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.