Tak tomuto sa hovorí zázrak – v Tokiu sa narodil 268-gramový chlapec a aj napriek tomu prežil!

1129

Tí najtvrdší chlapi nie sú vždy aj najväčší. V skutočnosti je to niekedy naopak. Pred piatimi mesiacmi sa predčasne narodil chlapček v nemocnici v Tokiu. Na svet však prišiel veľmi skoro, už v 24. týždni, čiže o 16 týždňov skôr, ako je bežná dĺžka tehotenstva. Táto správa obletela svet veľmi rýchlo, keďže ide doteraz o najmenšieho chlapca na svete, ktorý dokázal prežiť. To však nie je všetko.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Dieťa bolo také malé a ľahké, že vážilo neuveriteľných 268 gramov! Chlapčeka kvôli jeho neuveriteľnej veľkosti porovnávali s cibuľou. Šance na jeho prežitie boli skutočne len minimálne, dá sa povedať, že také malé, ako samotné dieťatko. No po mesiacoch intenzívnej starostlivosti sa stal zázrak. Všetkým dokázal, že sa narodil šampión a obrovský bojovník. V intenzívnej starostlivosti strávil päť mesiacov. Za tých 5 mesiacov dokázal pribrať na 3,2 kg. Vďaka tejto hmotnosti ho už mohli lekári bezpečne prepustiť domov. Aj takéto príbehy sa stávajú a zdá sa, že o tomto bojovníkovi ešte budeme počuť.

Foto od boredpanda

Predchádzajúce najmenšie batoľatá – chlapec i dievča, boli z Nemecka. Chlapec vážil 274 g a dievčatko iba 252 g. Nemecku tak ostal už „iba“ dievčenský rekord.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre