Tak toto bude zrejme novodobý Robin Hood alebo Jánošík. Len s tým rozdielom, že nikto nepozná jeho identitu

796

Také niečo sa už dnes naozaj nevidí. Tento prípad je dôkaz toho, že Robin Hoodovia, alebo ak chcete, tak slovenskí Jánošíkovia ešte nevymreli. Práve naopak, len nedávno dali alebo dal o sebe vedieť v malej španielskej dedinke.

Obyvatelia Villarramielu boli spočiatku veľmi prekvapení z radu nevysvetliteľných darov, ktoré si nachádzali vo svojich schránkach. Netušili odkiaľ prišli a kto ich tam dal. Skrátka, jedného dňa si našli balík peňazí. Dobrodinec dostal prezývku „Robin Hood Villarramielu“. Všetko sa to začalo minulý týždeň, kedy si v priebehu celého týždňa našlo 15 domácnosti obálky obsahujúce 100 €. Povedzme si pravdu, kto z vás by takýto dar neprijal? Aj keď nad takým niečím visia rôzne otázniky.

euro fotografia
Foto od moerschy

Niektorí príjemcovia hotovosti boli z toho takí prekvapení, že podľa starostky danej dedinky ich priniesli na políciu. Zaskočilo ich to a chceli sa takto zrejme ubezpečiť, že to nie je podvod. „Všetci sme zmätení a vo veľkom očakávaní, pretože nevieme odkiaľ pochádzajú tieto peniaze a ani to, aký dobrodinec za tým je,“ povedal jeden z miestnych obyvateľov Simon.

Okrem toho je faktom, že medzi príjemcami peňazí nebola žiadna podobnosť resp. nespájalo ich nič. A to v tom smere, že obdarovanými bola napr. vdova žijúca so svojím synom, páry s malými deťmi, staršie páry, ale aj páry stredného veku bez detí atď. Obec Villarramiel sa nachádza v severnom Španielsku a má len asi 800 obyvateľov, no aj napriek tomu nedokážu identifikovať anonymného darcu. Zdá sa, že s najväčšou pravdepodobnosťou zostane jeho identita veľkým tajomstvo. Dedinčania sú však za toto gesto radi a vyjadrili vďaku, aj keď v skutočnosti netušia komu.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre