Takáto láska môže vzniknúť aj medzi znepriatelenými tábormi, medzi psom a mačkou

417

Mohamed Alaa Jaleela je známy ako „mačací muž“ z Aleppa. Poskytuje útočisko pre mačky, ktoré zostali opustené v dôsledku vojny v Sýrii. Momentálne vytvoril domov pre asi 80 mačiek. A momentálne tam prekvitá, často veľmi nepravdepodobné priateľstvo medzi psom a mačkou.

Nedávno našiel Mohamed túlavého psa a začal sa oň starať. Zistil, že je to fenka a je gravidná. Pred pár týždňami Amira odrodila šteniatka, no bohužiaľ, všetky tri zomreli. „Boli sme z toho veľmi smutní a šokovaní. Dali sme jej plyšového medvedíka a pokúšali sa ju rozveseliť, pretože bola veľmi smutná,“ povedala Alessandra Abidin, dobrovoľníčka záchrannej skupiny.

Malé mačiatko si takisto všimlo medvedíka a zapáčil sa mu. Mačka Junior podišla k Amire, položila si na ňu hlavu a začalo ich krásne priateľstvo.

„Zistili sme, že sa spolu skutočne hrajú a mačiatko pravidelne vyliezalo na Amirin chrbát. Bolo to úplne v poriadku a dokonca sa zdalo, že sa nešťastná fenka usmieva,“

povedala Alessandra. Delia sa o jedlo, hrajú sa a dokonca aj spolu spia.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre