Takto vyzerá život v rušnom Hongkongu zachytený z výšky

1035

Fotograf z Francúzska sa rozhodol zachytiť každodenný život trochu inak. Táto myšlienka v ňom skrsla úplnou náhodou. No výsledok je veľmi pekný. Veď posúďte sami.

Ahoj, volám sa Romain Jacquet-Lagrèze a som fotograf z Francúzska. Tieto fotografie sú kolekciou skutočných okamihov z každodenného života obyvateľov Hongkongu, ktorú sú zachytené na strechách budov. Tieto zábery nie sú nijak upravené, musel som iba čakať na ten správny okamih, aby som ich mohol zachytiť a ukázať kultúru ľudí žijúcich v takomto mimoriadne urbanizovanom prostredí.

Táto séria začala kúskom šťastia. Bolo to v jedno ráno ešte v roku 2014, keď som bol na streche a rozmýšľal nad ďalším projektom. Obloha bola v ten deň jasná a stúpajúce Slnko vrážalo svetlo do budov. V tom okamihu som náhle zbadal niečo na streche pohybovať sa. Pri pozornejšom pohľade som si všimol, že niekto v lúči slnka opravuje anténu. A vtedy ma to očarilo.

Muž polieva svoje bonsaje:

Photo by boredpanda

Otec so synom sa hrajú na detskom autíčku:

Photo by boredpanda

Robotníci pracujú na fasáde:

Photo by boredpanda

Muž cvičiaci na streche:

Photo by boredpanda

Dve dievčatká sa hrajú so švihadlom:

Photo by boredpanda

Žena vešia svoje šaty pri západe Slnka:

Photo by boredpanda

Mladá reportérka:

Photo by boredpanda

Chlapík opravuje anténu na streche:

Photo by boredpanda

Žena vešia šaty počas dlhého slnečného dňa:

Photo by boredpanda

Bielizňový roh:

Photo by boredpanda

Žena kontroluje, ako sa suší mäso:

Photo by boredpanda

Prechádzka po streche:

Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre