Takýto inzerát ste ešte nevideli. Veterinárka ponúkala na predaj klokanie mláďatá s detskými plienkami

646

Tak takýto inzerát ste ešte zrejme nevideli. Okamžite po jeho uverejnení sa na predajkyňu vzniesla obrovská vlna kritiky. Veterinárka z USA teraz čelí veľkej nevôli zo strany milovníkov zvierat i ich ochrancov po tom, čo začala ponúkať na predaj na svojej Facebookovej stránke mláďatá klokanov. Táto žena z Texasu totiž pridala inzerát s fotografiami malých klokanov, ktorí mali na sebe detské plienky.

Opísala ich ako skutočných maznákov a dodala, že sú to tie „najroztomilejšie malé deti, aké ste kedy videli.“ Samičky ponúkala za 5 000 dolárov a vykastrovaných samcov za 2 500 dolárov. V štáte je povolené predávať klokanov aj napriek tomu, že nejde o pôvodné druhy. Táto predajkyňa tvrdí, že okrem nich ponúka tiež „kvalitné zebry a ťavy“. Avšak, bez ohľadu na zákon, aktivisti bojujúci za práva zvierat poukázali na to, že klokany nie sú vhodné na to, aby boli chované ako domáce zvieratá. Nedokážete ich vycvičiť a držať v dome, potrebujú dostatok miesta na pohyb. Klokan zväčša dorastá do dvoch metrov a váži až 90 kg, čo taktiež môže predstavovať určitú hrozbu pre človeka.

V reakcii na inzerát jedna osoba napísala: „Tieto úbohé zvieratá by nemali byť určené na predaj, patria do voľnej prírody a nie na chovanie v zajatí!“ Ďalší dodal: „Chúďatká malé, chcel by som tam ísť a priviesť ich späť tam, kde patria!“ Mláďatká sú skutočne roztomilé, no aj to predstavuje riziko, pretože bude o nich väčší záujem. Ľudia, ktorí nemajú predstavu o tom, ako sa starať o klokana, môžu byť v pokušení kúpiť si ho a nemusí to dobre dopadnúť.

Žena síce od tej doby svoj inzerát odstránila, no ostatné zvieratá naďalej ponúka. Nuž, vytvorte si na to vlastný názor či je to podľa vás v poriadku, alebo nie.

Zdroj

Foto: Facebook

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre