Táto Saudská princezná popiera všetky stereotypy o ženách blízkeho východu

4767

Ameerah Al Taweel je 33-ročná princezná zo Saudskej Arábie, ktorá svojou túžbou urobiť tento svet lepším miestom inšpiruje skutočne každého. To, čo všetko urobila a stále pre tento svet robí, je obdivuhodné, a preto sme sa rozhodli podeliť sa s niektorými jej činmi aj s našimi čitateľmi.

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Pondělí 8. dubna 2019

Princezná Ameerah je krásna, sebavedomá, odvážna a cieľavedomá žena. Toto sú zrejme tie vlastnosti, ktoré ju vystihujú najviac. Venuje sa humanitárnym problémom nielen v Saudskej Arábii, ale po celom svete. Počas svojho života už navštívila viac ako 70 krajín, aby pochopila, aké problémy ľudí trápia a pomohla s ich riešením. Mladá princezná sa snaží bojovať najmä proti chudobe a pomáhať so zmierňovaním následkov rôznych katastrof.

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Středa 26. září 2018

Aktívne pôsobí v charitatívnych organizáciách, zriadila svoju organizáciu v západnej Afrike, poskytla pomoc obetiam povodní v Pakistane, otvorila Centrum islamských štúdií na univerzite Cambridge a viedla misiu na pomoc Somálsku. Bola jednou z vôbec prvých žien svojej krajiny, ktorá odmietla abayas – čiže dlhé voľné šaty, ktoré pokrývajú celé telo a začala nosiť bežné „európske“ oblečenie, ktoré pozná každý z nás. Toto sú len niektoré z jej obrovských činov, ktoré sú inšpiráciou pre všetkých, najmä vplyvných ľudí, ktorí dokážu tomuto svetu pomôcť viac, ako bežní ľudia s oveľa menšími peňažnými možnosťami či vplyvom.

Eid mubaraak to all muslim around the world

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Úterý 21. srpna 2018

Avšak to, v čom sa líši jej spôsob života princeznej od toho tradičného spôsobu, je viacero vecí. Šoféruje auto, má vysokoškolské vzdelanie získané v Spojených štátoch a titul v ekonomickom odbore. Princezná si myslí a zdôrazňuje, že všetky ženy v tejto moslimskej krajine by mali mať právo vybrať si v týchto otázkach absolútne slobodne a snaží sa za ich práva bojovať. Ameerah je dokonalým príkladom osoby, ktorá kombinuje neuveriteľnú krásu, zdravú myseľ a láskavé srdce. Presne takýto ľudia jednoznačne a bez diskusie robia tento svet lepším miestom.

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Neděle 3. září 2017

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Pátek 8. září 2017

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.