Táto úžasná maličká reštaurácia vám dá knihu zadarmo s každým jedlom, ktoré si tam kúpite

359

V roku 1970 otvorila reštaurácia s názvom „Traveler“ svoje dvere prvým zákazníkom. Nie je to však iba taká obyčajná reštaurácia. Ponúka ľuďom nielen lahodné jedlá, ale aj knihy, ktoré si môžu vziať so sebou úplne zadarmo. Znie to neuveriteľné, že? Veď kto vám dá niečo zadarmo? Keďže jej prvý majiteľ bol vždy obrovským milovníkom kníh, doma ich mal veľmi veľa. Keď už ich nemal kde dávať, rozhodol sa, že ich bude rozdávať svojím zákazníkom.

V roku 1993 sa majitelia reštaurácie zmenili, no v tejto krásnej tradícii pokračovali a dokonca v ešte väčšej miere. „Odovzdáme 1 až 2 tisíc kníh týždenne. Rozšírili sme ponuku na tri knihy na osobu. Knihy pochádzajú z mnohých zdrojov. Naši zákazníci sú však úžasnými a veľkými prispievateľmi. Neprejde totiž jediný deň, aby niekto nepriniesol knihu. Odkedy sme tu, rozdali sme ich približne 2,5 milióna,“ povedal terajší majiteľ.

Áno, počuli ste správne, viac ako 2 milióny kníh a nemajú v úmysle s tým prestať. „Máme povolenie vyzdvihnúť si knihy zo 4 rôznych knižníc. Na našich regáloch je ich okolo 9 tisíc a môžete si ľubovoľne vybrať. “

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre