Tennessee je prvým štátom, ktorý vytvoril verejný register tyranov zvierat

339

Štát Tennessee urobil úžasný krok v ochrane ohrozených zvierat tým, že vytvoril verejný register známych tyranov zvierat.

V registri, ktorý je podporovaný Humanitným združením Spojených štátov, sa bude nachádzať meno, dátum narodenia, adresa a fotografia ľudí usvedčených z týrania zvierat.

zvieratka 1

 

Po prvom priestupku budú informácie v registri uverejnené na dva roky. Po druhom priestupku budú informácie o páchateľovi v registri viditeľné po dobu piatich rokov.

Lauren Bluestone, riaditeľ Metro Animal Care and Control (zvieracia starostlivosť a kontrola) povedal WKRN: “Toto je veľká novinka. Existuje veľa miest, ktoré majú podobné typy zoznamov, avšak nie na celoštátnej úrovni.”

zvieratka 2

Sme naozaj radi, že zvieratá budú viac chránené.

Hovorca miestneho útulku pridal jeho schválenie, hovoriac: „Je to veľmi užitočný spôsob, ako sa môžu agentúry – ako my dozvedieť viac o jednotlivcoch, ktorí si chcú zvieratá adoptovať.”

Register, ktorý nájdete tu, je v súčasnej dobe prázdny, ale už čoskoro sa začne napĺňať zoznamom jednotlivcov, ktorí sú obvinený z týrania, krutosti, brutality a ďalších…

zvieratka 3

 

Tennessee je prvý štát, ktorý takýto register zaviedol, avšak Kalifornia, Massachusetts a Georgia zvažujú podobný krok.

zdroj: pulptastic.com

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre