Tento druh Coca Coly v predaji neuvidíte – Bola vymyslená pre pre veliteľa ZSSR

2722
Marsal
Wikimedia

Počas studenej vojny medzi Sovietskym zväzom a USA bol vynájdený špeciálny druh známeho nápoja Coca-Cola. Počas vyjednávaní medzi USA a ZSSR sa stretol veliteľ , Dwight D. Eisenhower s maršálom menom Georgy Zhukov. Eisenhower priniesol ako darček aj „tradičný“ americký nápoj Coca Cola.

Zhukovovi tento nápoj naozaj chutil ale narazil na jeden dôležitý problém. Vychutnávanie „diabolského imperialistického nápoja“ by mu v domácom Rusku nikdy neprešlo a tak musel nájsť spôsob ako sa s touto výzvou popasovať.

Zhukov kontaktoval vrchných veliteľov USA so žiadosťou o rovnaký nápoj ale s malou úpravou . Chcel aby Coca bola čisto bielej farby a to z jednoduchého dôvodu, chcel aby sa podobal na vodku. Cola pristúpila a odstránila karamelový sirup z nápoja a tak vznikla čisto priezračná Coca Cola, ktorá bola maršalovi poslaná v 50 fľašiach s tradičnou čevernou hviezdou . Spoločnosť Coca Cola expandovala na ruský trh až 11 rokov po maršalovej smrti (1985).

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre