Tento kocúr má veľmi nezvyčajný syndróm, no našiel si milujúcich majiteľov a žije šťastný život

833

Keď Georgina Price a jej snúbenec Christopher Lardner zachránili prvého kocúra, ten už pred sebou nemal dlhý život. 16-ročný Herbie zomrel len o niekoľko mesiacov neskôr. A aj keď ho dvojica poznala len chvíľu, jeho smrťou boli zdrvení. Táto strata im však otvorila srdcia niečomu novému.

„Premýšľala som o všetkých tých zvieratách, ktoré celý svoj život prežijú v útulku,“ povedala Georgina. „Rozhodli sme sa, že budeme hľadať extra špeciálnu mačku, ktorej by sme dali nový domov,“ dodala. Počas hľadania narazila žena na Tobyho a Quintona, obaja si totiž hľadali nový domov. „Videla som ich na webovej stránke RSPCA a zamilovala som si ich sladké tváre,“ povedala Georgina. Quintonovi, sedemročnému čierno bielemu kocúrovi chýbali všetky zuby a 6-ročnému Tobymu visela koža. Nakoniec žena zistila, že Tobymu diagnostikovali Ehlers-Danlosov syndróm. „Nikdy predtým sme o tomto syndróme nepočuli, len sme vedeli, že potrebuje milujúci domov,“ povedala majiteľka.

Žena spolu so svojim partnerom Christopherom navštívili duo v útulku. Obaja kocúri boli vydesení a schúlení. Toby sa celý čas schovával za Quintonom a triasol sa, nemohli ho ani pohladiť, pretože sa bál. Pár sa však rozhodol, že ich vezmú a postarajú sa. Netrvalo dlho a obaja získali svoj nový domov. O sedem mesiacov neskôr sa dokonale zabývali. Toby aj Quinton majú skvelý vzťah. Toby má však zdravotné problémy a kvôli svojej diagnóze mu visí brucho po kolená. Váha visiacej kože navyše môže spôsobiť ďalšie zdravotné ťažkosti, a to najmä vo vyššom veku. Majitelia sa tak snažia zabrániť tomu, aby bola na jeho kĺboch príliš veľká záťaž.

Aj napriek všetkým problémom sú obaja majitelia veľmi šťastní, že si ich vtedy vybrali. Žena dúfa, že tento príbeh nielen zvýši povedomie o jeho zriedkavom stave, ale povzbudí viac ľudí, aby zvážili, či sú pripravení do svojich životov priviesť zvieratá so špeciálnymi potrebami.

 

Zdroj

Foto: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre