Tento pán obetoval vlastný život, aby dostal horľavý kamión s nebezpečným nákladom preč od obytných priestorov

1824

Obrovský hrdinský čin sa odohral len nedávno. Kamión prepravujúci chemikálie používané ako hnojivo explodoval na diaľnici v Arkansase a o život prišiel pri tomto incidente jeho vodič, no nebyť jeho hrdinstvu mohlo byť obetí oveľa viac. Zatiaľ čo úrady stále vyšetrujú túto nehodu, ľudia už oslavujú nebohého muža ako hrdinu.

Foto od boredpanda

A niet divu prečo. Ide totiž o to, že 63-ročný Randall McDougal sa snažil pred smrťou uhasiť plameň po tom, ako odmietol opustiť vozidlo, pretože sa ho snažil odviesť preč od obývaných oblastí. Podľa štátnej polície boli pozostatky pána Randalla z El Dorada nájdené pri americkej diaľnici 278 – východne od Nevady a v blízkosti arkansaskej diaľnice 57. Čiže na pokojnom mieste bez davu ľudí.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Pán Randall prepravoval nebezpečný dusičnan amónny. Počas jazdy mu začali horieť brzdy a vodič tak zavolal 911. S vozidlom však pokračoval ďalej, aby ho odviezol na vzdialené miesto a zaparkoval mimo obytných priestorov. Ale ani potom sa vodič nevzdal a snažil sa oheň uhasiť. Cisterna však vybuchla, vyfúkla obrovský kráter a na mieste tohto odvážneho vodiča usmrtila. V oblasti výbuchu boli všetci obyvatelia do vzdialenosti 2 km okamžite evakuovaní. „Vyzeralo to, akoby vybuchla bomba,“ povedal šéf hasičov Robert Medford. „Na mieste, kde sa nachádzal kamión zostala obrovská diera.“ Výbuch bol podľa zasahujúcich hasičov extrémne silný a zničilo to okrem okolitých stromov aj autá. Tento čin nezostal dlho bez odozvy a ľudia začali posielať jemu a jeho rodine modlitby aj slová vďaky.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre