Väčšina detí sa rodí s jemnými alebo žiadnymi vláskami. No sú aj také, ktoré majú od narodenia hlavu plnú hustých vlasov a rovnako tomu je aj v prípade chlapčeka menom Boston. Narodil sa v Austrálii v decembri 2018, čiže má len štyri mesiace a už teraz si získava srdcia ľudí vďaka svojmu účesu.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Tara Simichová, matka dvoch detí, tvrdí, že takouto bohatou “hrivou” obdarený chlapček budí obrovskú pozornosť všade tak, kam príde. “Väčšinou sú ľudia v úplnom šoku, pretože je taký malý, že neveria, že vlasy sú skutočne jeho. No je to tak,” povedala matka. Ako tvrdí hrdá matka, Boston tieto husté a objemné vlasy mal po kom zdediť, a to po svojom otcovi.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zaujímavý je tiež fakt, že pálenie záhy počas tehotenstva môže predpovedať to, či vaše dieťa bude obdarené takýmito mimoriadnými vlasmi. Budúce matky sú dokonca často povzbudzované k tomu, aby jedli ananás, ktorý zmierňuje pálenie záhy. Vcelku oveľa bežnejším javom je, ak je dieťa po narodení pokryté tenkou vrstvou chĺpkov. Ide o mäkké vlásky nazývané lanugo a sú určené na to, aby udržovali plod v maternici v teple. Postupne však toto ochlpenie bábätka stratia.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť