Tento umelec vytvára grafity, aké ste doteraz možno nevideli a prinúti vás pozrieť sa na jeho diela aj viackrát

926

Pouliční umelci zostávajú častokrát nepochopení a nazerá sa na nich iba ako na vandalov. Pritom mnohí majú neuveriteľný talent a ich práca je v skutočnosti úžasná. Možno by im stačilo dať viac priestoru, veď skrášlili už nejednu budovu, zrúcaninu či iný priestor. Niektorí umelci používajú dokonalý spôsob, ako svojim umením prinútiť okolie k interakcii a dokážu tiež poslať správu, ktorú nikto nemôže ignorovať. Plátno kvalitného umelca nemá hranice. A čím je tento 34-ročný portugalský umelec menom Vile iný a navyše naozaj originálny? Je to jeho prvotriedny talent, akým pretvára rôzne budovy za použitia iba svojho mena.

Vile je pseudonym, jeho skutočné meno znie Rodrigo Miguel Sepúlveda Nunes a momentálne žije v portugalskej Vila Franca de Xira. S grafitmi začal už ako 14-ročný. Jeho nepopierateľný talent medzinárodne uznávajú značky ako OPEL, TMN, Worten či tiež Portugalský červený kríž. Vileho zložité pouličné umenie, ktoré nám umožňuje „vidieť cez steny“, ťažko umožňuje komukoľvek prejsť okolo bez toho, aby sa pozrel, niekedy aj dvakrát. Jeho podrobné umelecké diela sú často vyobrazené na opustených budovách a odhaľujú tajomný interiér, ktorý je pred našimi očami skrytý.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre