7 nepopierateľných dôvodov, prečo muži reagujú na ticho a vzdialenosť

6867

Muži to majú inak, aj ženy to majú inak. Zatiaľ, čo ženy preferujú komunikáciu a úprimnosť, mužská odpoveď je väčšinou ticho a vytváranie odstupu. Je jedno, či ste vo vzťahu dlhé roky alebo ste čerstvo zamilovaní. Tento problém poznajú takmer všetky ženy. Kým žena sa snaží problémy vydiskutovať a nájsť tak spoločné riešenie, muž sa konfliktom a problémom radšej snaží vyhnúť. Nemá za potreby tú drámu a všetko okolo. Aj keď to vôbec nemusí byť dráma. Ak ste presne na mieste takejto ženy, máme pre vás jedno zlaté pravidlo. Nekomunikujte.

Pravidlo ticha

Zdroj: canva

Ak ste sa rozišli a je tam potenciál toho, že sa k sebe vrátite, toto pravidlo musíte dodržať na 100%. Nepíšte mu, nevolajte, nereagujete na jeho príspevky na sociálnych sieťach. Proste úplne prerušte kontakt. A nepomôže vám, keď to bude trvať iba deň alebo dva. Musí to byť niekedy aj pár mesiacov. Pokiaľ ste stále spolu, tak kontakt obmedzte iba na nevyhnutné veci – nepíšte a nevolajte prvá a držte si odstup.

Pozrite sa, čo spôsobí vaše ticho a odmeranosť…

Prinúti ho to rozmýšľať na tým, že vás stratí

Zdroj: canva

Viete o tom, že vás ľúbi a je mu s vami fajn. Nič nechce meniť. Je však veľmi pravdepodobné, že za celý váš vzťah ho ani len nenapadlo, že by o vás mohol prísť. Tým, že ste tá „dospelejšia“, ktorá vždy chcela každý problém vyriešiť otvorenou diskusiou a vždy ste vy prišla za ním, je to preňho istá vec. Berie vás ako samozrejmosť. Veľakrát ho síce štve to, že stále dobiedzate a chcete niečo riešiť, ale to že by ste sa ním rozišli, to ho nikdy nenapadlo. Keď začnete túto terapiu tichom, a to nemyslíme byť ticho jeden večer, pochopí, že sa niečo deje. Že je niečo zle. Musíte to vydržať a nesmiete ho nechať, aby si vaše mlčanie zamenil s nejakým detinským trucovaním alebo niečím podobným. Nesmiete popustiť.

Začne premýšľať o veciach, ktoré sa stali v minulosti

Zdroj: canva

Teraz príde chvíľa, keď sám pre seba začne „vyšetrovať“ svoje spomienky a veci, čo sa stali vo vašom vzťahu. Bude si vybavovať situácie, slová, miesta, proste všetko. Presne v tomto momente mu nerobí problém sa zamýšľať nad vecami. Bude sa spytovať sám seba, ako sa vlastne vo vašom vzťahu správal a čo za osobu bol. Začne analyzovať úplne všetko, aby prišiel na to, čo sa stalo a kde spravil chybu. Kedy sa ako zachoval a príde na to, koľkokrát sa nezachoval správne. Vaše ticho a odmeranosť mu začne príliš prekážať a odrazu pochopí, že to, že ste si chcela vždy veci vyrozprávať „za horúca“, nebol až taký zlý nápad.

Jeho správanie sa zmení

Zdroj: canva

Ako každý človek, aj váš partner mal určite svoje zabehnuté schémy správania a rutinu. Ako reagoval na veci, čo spravil keď nastala nejaká konkrétna situácia alebo ako spracovával emócie. Pred tým, ako ste nasadili liečbu tichom, mal svoje schémy zabehnuté. Teraz ste však zmenila pravidla hry. On zrazu nebude vedieť, čo má robiť. Nebude tomu rozumieť a bude musieť preprogramovať svoje vnímanie a chápanie. Pretože vy ste sa začali správať inak. Vybočujete zo svojich schém a namiesto rozprávania, ponúkate ticho. Môže to byť preňho dokonca až šok. Uvidíte, čo všetko nakoniec zmení.

Bude mať čas nato, aby ste mu chýbala

Zdroj: canva

Keďže vás doteraz bral ako samozrejmosť, vždy bola pri ňom, vždy ste bola po ruke a vždy ste rozprávala, ticho bude drsné. Bude mať konečne priestor byť sám so sebou, roztriediť si neporiadok v hlave a hlavne byť chvíľu bez vás. A to preňho po dlhej dobe vôbec nebude také jednoduché. Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo použiť terapiu tichom. Naozaj pochopí, že patríte do jeho života a konečne má priestor na to, aby ste mu chýbala. Bol si vami až príliš istý a nepoznal aké to je, keď nie ste s ním. Teraz si to môže vyskúšať.

Bude zmätený

Zdroj: canva

Začne veľmi tuho premýšľať nad tým, čo do vás vošlo. Prečo ste sa zrazu odmlčala. Prečo sa správate tak, ako sa správate. Vy ste predsa bola tá osoba, ktorá veľa rozprávala, non – stop volala alebo písala. Bude preňho neuveriteľné, že ste sa zrazu odmlčala. Bude sa snažiť vás kontaktovať. Aj veľa krát. Najdôležitejšie je nestratiť hlavu, netešiť sa z predčasného víťazstva a musíte zostať chladná. Akokoľvek kruto to znie milí páni, je to jediná cesta. Pretože keď zareagujete na prvý telefonát, nič vo vašom vzťahu to nezmení a bude si myslieť, že takto jednoducho vás vždy dostane naspäť. Nejde o žiadne trestanie, ani nič podobné. Je ale potrebný istý čas, aby sa veci aj vo vašej aj jeho hlave utriedili.

Čím menej o vás vie, tým viac ho to štve

Zdroj: canva

Po pár týždňoch bude takmer šialený z toho, že vás nič nevie. Bude neustále premýšľať kde ste, s kým ste, čo robíte, ako sa máte a podobne. Bude si konštruovať možné aj nemožné scenáre a jeho nevedomosť ho bude ubíjať. Vôbec nebuďte prekvapená, keď naňho narazíte niekde, kde bežne nechodí. Nebude vedieť čo so sebou a tak sa bude tváriť, že sa úplne náhodou ocitol na mieste, kam vy chodievate pravidelne. Len aby zistil viac.

Bude nahnevaný a emočný

Zdroj: canva

Bude sa vás snažiť kontaktovať a keď budete ignorovať všetky jeho pokusy, začne byť nahnevaný. Hlavne preto, že takým spôsobom ste sa nikdy nesprávala a zraníte jeho ego. Bude nahnevaný aj kvôli tomu, že jeho kúzlo už na vás nefunguje a že sa musí snažiť a vymyslieť niečo iné, ako vás získať naspäť. Až teraz pochopí, že si mal vážiť osobu, ktorá sa starala o neho aj o vzťah, ktorý ste spolu mali. Bude vás chcieť späť. Je iba na vás, či chcete ísť do toho ešte raz alebo vám čas strávený v „tichu“ natoľko vyčistil hlavu, že budete radšej s niekým iným a chalan jednoducho premárnil svoju šancu.

Zdroj

Kristína Vait
Milujem knihy, psychológiu, zvieratá a písanie. Inšpiráciu a energiu čeprám z prírody a skvelých ľudí, ktorí ma obklopujú
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre