Teroristické organizácie naprieč náboženstvami

5775

V dnešných svetových mainstreamových médiach je už takmer na dennom poriadku počúvať o islamských teroristických organizáciach . Radi by sme vám však ukázali, že násilie a krviprelievanie sa netýka výlučne Islamu. Teroriszmus a extrémizmus je v každom svetovom náboženstve a áno hovoríme aj o Budhizme.

 

 

Kresťanstvo

Army of God

Kresťanská teroristická organizácia pôsobiaca naprieč USA . Ich cieľom sú hlavne potratové klinky . Dopúštajú sa únosov, bombových útokov a vrážd v mene Boha . Zabíjajú doktorov, sestričky a vlastne všetkých, ktorí súhlasia s ideológiu potratov alebo proti nej odmetajú zakročiť.

 

army of god
Wikimedia

 

Eastern Lighting

 

Čínska kresťanská sekta opierajúca sa o texty z apokalypsy . Nasledovníci veria, že Boh zostúpil z nebies už tretí krát- Prvým bol Jahve druhým Ježíš a tretím je žena menom Yang Xiangbin, ktorá sa narodila v Číne a je v podstat druhým príchodom krista. Ich presvedčenie spočíva v tom, že prvé dva príchody mali ľudí naučiť ako žiť v mene Boha a ten tretí a teda aj terajší príchod spočíva v ich súdení a očistení sveta od Satana a jeho nasledovníkov.

Každý, kto túto ženu nenasleduje si zaslúži trest. Predpovedali niekoľko apokalýps a dopúšťajú sa únosov pri ktorých lámu obetiam kosti v nohách a rukách. V roku 2010 sa dopustili vraždy študentky, ktorej rodičia odmietli nasledovať ich Cirkev mŕtvej žene ešte vyryli symbol blesku na nohu.

V Auguste 2013 vyšklbali oči mladému chlapcovi, ktorého rodičia sa rozhodli Cirkev opustiť. V roku 2012 oblbnutí koncom sveta dobodali 23 študentov a staršiu ženu v provincii Henan.

Lord’s Resistance Army

vojak
Foto: prezi.com

Teroristická organizácia, ktorá je zodpovedná za vyvraždenie celých dedín v Ugande . Chce ovládnuť sub-saharský región a zaviesť ekvivalent islamskej sharie . Ich vodca Kony využíval malé deti na vraždenie

.

Hinduizmus

Rashtriya Swayamsevak Sangh

Chcú pozdvihnúť Hinduizmus a zoceliť silnú Indiu. V ich ideálnom návrhu Indie sú všetci Hinduisti, kto sa nepodvolí a neprijme Hinduizmus ako jedinú skutočnú vieru nezaslúži si žiadne slušné zaobchádzanie – dokonca ani základe ľudské práva. Zodpovední sú za niekoľko bombových útokov v Indií.

rashtriya-swayamsevak-sangh
Wikimedia

Bajrang Dal

bajrang-dal
Wikimedia

Náboženské hnutie zodpovedné za útoky na kresťanské kostoly , únosy a cielený brainwash Počas valentínskej noci unášali nezosobášené páry, ktoré nútili pod hrozbou smrti k sobášu tradičným spôsobom. Trošku „ľahšia“ príhoda sa stala v roku 2011 kedy v meste Kanpur prinútili ľudí sláviacich Valentín robiť drepy a museli si pri tom držať uši.

 

Bharatiya Janata Party

bharatiya-janata-party
Wikimedia

Jedna z dvoch najsilnejších politických strán. Známi sú svojim „hindu nacionalismom“. Kvôli ich vláde rastie nenastaviť a intolerancia voči kresťanom a moslimom v Indii.

Asi najkontroverznejšia udalosť bola v roku 2002, keď povstalci začali vraždiť a upaľovať moslimov zaživa. Polícia a BJP buďto nečinne stali alebo sa k nim pridali. BJP nepokoje neodsúdili, naopak podporili ich. Počas nepokojov zomreli tisícky moslimov.

Budhizmus.

Asi málokomu pri vete „terorizmus“ napadne práve Budhizmus. Bohužiaľ je to tak. Aj v mene budhizmu sa prelieva krv a šíri zlo do sveta . (prečítajte si tiež zaujímavosti o budhizme)

Democratic Karen Buddhist Armydemocratic-karen-buddhist-army

Asi najznámejšia teroristická organizácia, ktorá pôsobí Mjanmarsku / Barme. Ide o militantnú skupinu, ktorá pôsobí a ovláda Barmu. Ak ste iného náboženstva čaká vás smrť obesením, zastrelením, upálenie zaživa, v tom lepšom prípade vás masovo deportujú z krajiny .

Judaizmus.

Jewish Defense League

Organizácia, ktorá funguje v Spojených Štátoch ale aj v Európe a za svoj cieľ si určila chrániť židov pred antisemtizmom a útlakom. V roku 2002 bola verejne vyhlásená FBI za jednu z najaktívnejších teroristických organizácií pôsobiacich v US. Medzi rokmi 1980-1985 sa dopustili osemnástich teroristických útokov . Zodpovedný sú za bombové útoky v Los Angeles voči mešitám. JDL je dokonca spájaná so známym producentom menom Dr.Dre, ktorý si v obave o svoj život v rokoch 1990-1999 (kedy kvôli nezhodám zmenil label ) najal členov JDL na osobnú ochranu.

jewish-defense-league
Wikimedia
jewish-defense-league-1
Wikimedia

zdroje: ako zdroj informácií poslúžila wikipédia a jej jednotlivé podstránky.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Levák Bob
23. júna 2018 12:11

A kde sú moslimovia???