Test osobnosti: Prvý obrázok, ktorý uvidíte, o vás prezradí, aký ste človek

506

Roger W. Sperry, psychobiológ a držiteľ Nobelovej ceny, zistil, že mozgové hemisféry fungujú odlišne. Spôsob ľudského myslenia závisí od toho, či je dominantná pravá alebo ľavá strana mozgu. Práve na jeho výsledkoch výskumov sú vystavané testy, ktoré dokážu určiť vaše povahové črty.

Zdroj Anna Shvets

Otestujte sa!

Dnes si jeden test osobnosti môžete vyskúšať! Ako? Pozrite sa na nasledujúci obrázok a vnímajte, čo si všimnete ako prvé!

Zdroj: Brightside

Výsledky – čo ste si všimli ako prvé?

1. Hlava tigra

Zdroj: Brightside

Ak ste ako prvú spozorovali hlavu tigra, znamená to, že vaša ľavá mozgová hemisféra je aktívnejšia. Ste cieľavedomý, organizovaný človek, ktorý rád analyzuje. Ak preto čelíte nejakému problému, vo väčšine prípadov viete postupovať logicky, objektívne, no zároveň vypočítavo.

Ak nad daným rozhodnutím dlho premýšľate, väčšinou bývate neoblomný. Viete totiž, koľko úsilia vás to stálo a že rozhodnutie nebolo prvoplánové, ale dobre premyslené. Preto je dôležité vypočuť si a vziať do úvahy aj názory ostatných. Pamätajte, že ísť hlavou proti múru vie byť na škodu a v mnohých situáciách je výhodnejšia pokora.

Vaše osobnostné črty:

  • radi plánujete: vyhovuje vám, ak máte úlohy spísané v zozname,
  • jasne si stanovujete ciele: presne viete, čo chcete aj akým spôsobom to dosiahnuť,
  • racionalita: ak vás aj zastihnú silné emócie, nevybočíte z cesty za cieľom,
  • logika: máte nadanie na matematiku a vedu, viete si dobre zorganizovať myšlienky
  • silný duch realistu: nemáte v živote priestor pre predstavy a rozprávky, všetko je veľmi reálne. Hoci sa vaše ciele môžu zdať okoliu ako prehnané a nedosiahnuteľné, vy viete, že sú realistické, a máte už aj naplánované, ako ich dosiahnuť.

2. Opica

Zdroj: Brightside

Ak ste si ako prvú všimli visiacu opicu, máte aktívnejšiu pravú mozgovú hemisféru. Ste nesmierne kreatívny a inovatívny človek, ktorému nikdy nedôjdu nápady. Ak narazíte na problém, väčšinou sa spoliehate na svoju intuíciu. Hoci by vám ľudia mohli vyčítať, že neuvažujete kriticky, vaša intuícia sa mýli len málokedy.

Uvedomujete si, že všetko v živote vás má niečo naučiť, a to platí aj v prípade prehier. Veľmi dobre viete, že aj zlyhanie je súčasťou cesty k úspechu. Patríte k ľuďom, pre ktorých je táto cesta omnoho dôležitejšia ako samotný cieľ. Radi snívate a strácate sa v ríši vlastnej predstavivosti. Nemali by ste však zabúdať na to, že žijete v realite, a mali by ste venovať viac pozornosti svetu okolo vás.

Vaše osobnostné črty:

  • impulzívnosť: robíte veci spontánne, bez premýšľania,
  • emocionálnosť: záleží vám na mnohých veciach vo vašom živote, preto nad nimi veľa uvažujete a konáte na základe pocitov,
  • kreativita: v umení ste doma, bez ohľadu na to, či ide o maľbu, tanec alebo iné druhy umenia,
  • intuícia: zoznamy a pravidlá nie sú vo vašom prípade efektívne, všetko riešite za pochodu a intuitívne,
  • snívanie: ste často vo svojej hlave, kde si vytvárate životné sny. Nezabúdate však na tvrdú prácu v realite, aby ste ich dosiahli, čo sa vám často darí.
Zdroj Eli Burdette

Napriek dominancii jednej či druhej hemisféry je dôležité zdôrazniť, že nepracujú izolovane. Tieto dve časti mozgu spolupracujú a navzájom sa dopĺňajú. Hoci sa môže zdať, že ste človek, ktorého vlastnosti sedia len na jednu z nich, nepochybne v sebe nájdete aj vlastnosti z druhej hemisféry.

Ktorý obraz ste zbadali ako prvý vy? Stotožňujete sa s opisom svojej povahy alebo ste skôr zmesou oboch dnešných charakteristík? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre