Thajská rada rozhodla. Pestovaniu marihuany dáva zelenú a vylučuje ju zo zoznamu kontrolovaných drog

976

Thajsko už v roku 2018 legalizovalo marihuanu na lekárske účely a výskum. Tento týždeň však došlo k ďalšej zásadnej zmene. Thajská rada pre kontrolu narkotík súhlasila s vylúčením marihuany zo zoznamu kontrolovaných drog, čo znamená, že Thajsko sa stalo prvou krajinou v Ázii, ktoré dekriminalizovalo užívanie marihuany. Týmto sa povoľuje aj pestovanie marihuany v domácnostiach. 

Nové nariadenie nadobudne účinnosť 120 dní po jeho zverejnení v oficiálnom kráľovskom vestníku. Anutin Charnvirakul, thajský minister zdravotníctva a dlhoročný zástanca legalizácie marihuany, oznámil, že sa nebude môcť používať na komerčné účely bez ďalších licencií. Vďaka stanoveným pravidlám a rámcom pre pestovanie a používanie marihuany sa zabezpečí to, že sa bude používať v rámci medicíny, výskumu a vzdelávania. 

cannabis 5003418 1280
Zdroj: pixabay

Pestovanie marihuany bez upovedomenia vlády bude podľa návrhu zákona trestané pokutou do 20 000 bahtov, čo je približne 540 eur. Za predaj drogy bez licencie bude hroziť pokuta 300 000 bahtov (vyše 8000 eur) alebo tri roky väzenia. 

Ministerstvo zdravotníctva predloží parlamentu v najbližších dňoch samostatný návrh zákona, ktorý poskytne podrobnosti o legálnom užívaní tejto drogy, vrátane jeho výroby a rekreačného užívania. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.