Tieto zábery si zapamätáte do konca života – pozrite si 3 rozkošné „tancujúce“ medvedie mláďatá

1197

Učiteľ telesnej výchovy Valtteri Mulkahainen zo Sotkamo vo Fínsku venuje veľa zo svojho voľného času fotografovaniu. Už celých 6 rokov natáča divokú prírodu vo svojej rodnej krajine a na svojom konte má mnoho jedinečných záberov. A dnes vám jeden z jeho podarených úlovkov ukážeme.

„Mláďatá sa správali ako malé deti,“ vyjadril sa Valtteri na účet svojich podarených záberov. „Hrali sa a darovali si zopár priateľských úderov. Cítil som sa akoby som bol na detskom ihrisku pred mojim domom. V jednom okamihu sa dokonca všetky medvedie mláďatká postavili a vyzerali akoby práve tancovali,“ dodal fotograf. Od celej situácie bol vzdialený iba 50 metrov a mal dokonalú pozíciu. Vyjadril sa, že medvedicu a jej mláďatká fotografoval celý večer a následne aj celú noc.

Vo Fínsku je veľmi veľa medveďov, najmä vo východnej časti krajiny a v Laponsku. Ľudia na nich môžu natrafiť pomerne často. Avšak, skutočnosť, že Valtterimu sa podarili získať také jedinečné zábery medvedej rodiny je skutočne fascinujúca. Tieto zvieratá sa totiž zvyčajne snažia vyhýbať ľudskej spoločnosti najlepšie ako len vedia. Ľudia ich preto vo voľnej prírode niekedy ani nezbadajú aj keď sú na pár metrov od nich, pretože tieto zvieratá takmer vždy ustúpia po zistení ľudskej prítomnosti. Zábery tohto šikovného muža sú však naozaj úchvatné a jeho trpezlivosť i úsilie stáli za to, veď posúďte sami.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre