Tieto zúfalé fotografie zdravotníkov majú slúžiť ako silné pripomenutie toho, čo kvôli koronavírusu riskujú

2381

Zdravotnícki pracovníci sú nútení bojovať v prvej línii. Ich srdcervúce obrázky slúžia ako živý dôkaz toho, čo sa deje za dverami zdravotníckych zariadení. Od zničených tvári od únavy, nedostatok pomôcok, až po totálne fyzické i psychické vyčerpanie. Mnohí pracujú bez riadneho vybavenia a riskujú tak vlastné životy. Počas prezerania fotografií chvíľu premýšľajte o týchto hrdinoch a poďakujte im.

Všetky nasledujúce zábery slúžia ako silné pripomenutie veľkej krízy, v ktorej sa práve nachádzame. Anna Yaffee, riaditeľka Global Health na Emory University, sa domnieva, že ich zdieľanie je obzvlášť dôležité. „Zdieľanie obrázkov neustále pripomína, že sú tam ľudia, ktorí neúnavne pracujú, aby zachraňovali životy,“ uviedla. Čo však robí prácu zdravotníkov prvej línie obzvlášť ťažkou je najmä nedostatok ochranných pomôcok i nedostatočné nemocničné vybavenie.

A toto sú už spomínané zábery:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre