Tokio zasiahlo silné sneženie a ľudia sa s tým vysporiadali po svojom – naozaj originálne!

575

Niekedy nepotrebujete na vytvorenie hotového umeleckého diela žiadny materiál, ktorý by ste museli nakúpiť alebo zaobstarať. Stačí sa poobzerať okolo seba a využiť to, čo nám príroda ponúka.

Tento pondelok zasiahlo Tokio najťažšie sneženie za posledné roky. Čoho príčinou bolo, že doprava po celom meste kolabovala. Autá stáli opustené a odstavené na kraji cesty, vlaky nepremávali a ľudia uviazli na letisku, keďže zrušili 250 medzinárodných letov.

„V Tokiu nesnežilo posledné 4 roky“, povedal miestny obyvateľ Yokimura. Jeho meno v preklade zhodou okolností znamená snehová dedina. Povedal tiež, že všetci vedeli, že po 4 rokoch opäť nasneží a očakávali to. Boli na to pripravení lepšie ako naposledy. A tak si s tým poradili po svojom.

Čo robiť tvárou v tvár takejto situácii? No predsa stavať snehuliakov. Ale počkajte, skôr než zoberiete mrkvu, kamienky a pár palíc, nezabudnite, že je to Japonsko. Váš štandardný tlstý snehuliak postavený z troch snehových gulí sa tu nehodí. Yukimura vysvetlil príbeh japonského snehuliaka. „Názov snehuliak – Yuki Daruma, neznamená snehuliak, znamená to daruma,“ povedal. „Názov Daruma je odvodený od bábiky Daruma, ktorú vytvoril Bodhidharma – mních, ktorému podľa rozprávok, mali počas meditácie odpadnúť ruky a nohy. Preto japonskí snehuliaci majú len dve vrstvy. „

Zdá sa, že japonský postoj k snehovým sochám je oveľa vyspelejší, ako sme zvyknutí v Európe a Severnej Amerike. Čo iné by ste očakávali od krajiny, ktorá produkuje nádherné, veľmi tvorivé a umelecké diela všade po svete? Tokio je nateraz zasypané snehovými sochami. Keď ich uvidíte, určite u vás vyvolajú úsmev na tvári. Sú zdieľané na Twitteri s hashtagom # 雪 だ る ま – a sú naozaj populárne!

Pozrite sa, aké snehové a zároveň umelecké diela ľudia vytvorili.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre