Takto nie: Tom Cruise má nezvyčajnú klauzulu v každej zmluve na film!

7490

Svetoznámy americký herec Tom Cruise je niekedy označovaný za najväčšieho hitmakera v súčasnom Hollywoode. Za tento neoficiálny titul vďačí najmä svojmu dobrému výberu kvalitných filmov, respektíve scenárov. Vedeli ste však, že v každej zmluve na film má nezvyčajnú klauzulu?

Legenda (nielen akčných) filmov Tom Cruise oslávil v júli 2023 už 61 rokov. Rodák z mesta Syracuse v štáte New York, USA, však stále aktívne natáča kasové trháky a priemerne podľa dostupných info zarába zhruba 50 miliónov dolárov ročne.

V každej zmluve na film má však Tom Cruise nezvyčajnú klauzulu. Tá komukoľvek zakazuje používať jeho podobizeň na merch.To je dôvod, prečo napríklad nevidíme pri jeho najúspešnejších filmoch tričká, mikiny, či iný merch s jeho podobizňou.

Pri niektorých filmoch sa produkčné spoločnosti snažili zmeniť jeho názor, ale Cruisov agent to vždy odmietol. Ak teda niekedy nájdete merch s jeho filmom, pravdepodobne to nebude plnohodnotný produkt s licenciou. Či už od samotného Cruisa alebo od danej spoločnosti, ktorá konkrétny film vyrobila. Pokiaľ je Tom Cruise jeden z vašich obľúbencov, prečítajte si aj článok o tom, prečo si už nemôže kúpiť Bugatti a 10 ďalších zaujímavostí o jeho živote.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre