Tomuto miestu v Chorvátsku sa zaručene vyhnite. Je preplnené turistami varujú cestovatelia

305

Predstavte si, že sa tešíte na svoj vysnený letný výlet do Dubrovnika, mestečka, ktoré sa stalo ikonou vďaka seriálom ako Hra o tróny a Star Wars. No po príchode vás privíta obrovská masa ľudí, ktoré vám zabraňuje užívať si túto nádheru. Takto opisujú aktuálni návštevníci svoj zážitok z Dubrovnika.

Virálna fotografia z preplneného mesta v Chorvátsku. Zdroj Reddit / Youtube

Varovanie pre cestovateľov do Chorvátska

Slováci, ktorí sa chystajú do Chorvátska toto leto, by mali byť pripravení na veľké davy ľudí, ktoré podľa niektorých turistov „zničili“ ich dovolenku.

Cestovateľské fóra, ako napríklad Reddit, sú plné príbehov o „šialených“ davoch, ktoré zaplavujú mesto počas letných mesiacov. Jeden užívateľ napísal: „Navštívili sme Chorvátsko niekoľko leta dozadu a bolo to NÁMORNÉ! Nie len mestá, ale aj miesta ako Plitvické jazerá boli neskutočne preplnené a veľmi horúce! Ale ak zvládnete davy, stojí to za to.“

Davy a ich vplyv

Dubrovnik si zaslúžil povesť jedného z najkrajších miest na svete s malebnými uličkami ako vystrihnutými z pohľadnice. No zdá sa, že davy turistov sú niečo, čo môže pokaziť zážitok z tejto krásy.

Davy turistov: ako sa im vyhnúť

Ak sa rozhodnete Dubrovnik navštíviť, existujú spôsoby, ako sa vyhnúť najväčším davom. Mesto má teraz limity na počet výletných lodí, ktoré môžu priplávať v danom období. No experti odporúčajú nevyraziť do Dubrovnika na vrchole leta, ak si chcete užiť pokojnejšie prostredie, bez preplnených ulíc a pláží. Podľa užívateľov na reddite je vhodným mesiacom na cestovanie máj a jún

Na čo dávať pozor v lete

Dubrovnik, umiestnený na juhu Chorvátska, ponúka jedny z najslnečnejších a najteplejších dní v krajine. Počas leta pripláva do prístavu Gruz denne až šesť výletných lodí, čím sa mesto napĺňa rodinami, ktoré sú počas prázdnin oslobodené od školských a pracovných povinností. Pláže a mestské ulice sa rýchlo zaplnia. Letné mesiace navyše prinášajú teploty až 28°C, čo môže byť v kombinácii s davmi veľmi náročné.

Doporučenie na záver

Na záver, Dubrovnik je stále jedným z najkrajších miest na svete, ktoré ponúka nádherné scenérie a historický šarm. Ak chcete navštíviť toto úžasné miesto, skúste sa vyhnúť sezóne a namiesto toho si naplánujte svoj výlet na jar alebo jeseň, keď sú davy menšie a teploty príjemnejšie. Ak sa však rozhodnete cestovať v lete, buďte pripravení na horúčavy a veľké množstvo turistov.

zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre