Topánky, ktoré rastú spolu s vašou nohou pomáhajú miliónom chudobných detí vo svete

1087

Niekedy aj tie najednoduchšie nápady môžu pomôcť veľkému množstvu ľudí . Spoločnosť “ The Shoes that Grows“ a jej zakladateľ Kenton Lee prišiel s jednym takým nápadom . Sandále, ktoré sa sa pomocou jednoduchého systému prispôsobujú veľkosti vašej nohy . Podľa štatistik je na svete cez 300 milión detí , ktoré nemajú obuv a chodia bosé . Častým dôvodom je práve potreba striedať veľkosti topánok, čo je pre deti v chudobe obrovským nákladom. Tieto sandále majú až 5 nastaviteľných veľkostí a pomocou webstránky ich môžete formou charity kúpiť pre deti v núdzi.

“ Proces dizajnovania bol zaujímavý, kedže sám nie som dizajnér, iba chlapík s nápadom“ Povedal Kenton Lee pre portál boredpanda.

1

“ Zamieravame sa hlavne na praktickosť a výdrž topánok až potom na ich dizajn . Popravde nás ani nezaujímalo ako budú v konečnom dôsledku vyzerať aj keď výsledok nás teší.“

2

3

 

Sandále sú vyrobené z gumy (podobná ako tá z ktorej sú pneumatiky) a z vysoko kvalitnej kože.

4

5

 

 

Sandále spoločnosť dodáva do krajín ako Keňa, Ghana, Rwanda, Uganda, Vietnam, Kolumbia. Najviac sandálov dodali zatiaľ do Kene.

6

 

 

 

zdroje: boredpanda , theshoethatgrows.org

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
jožo Eleo
17. októbra 2018 11:23

kolko stoja ?