Toto je 8 vecí, na ktoré vás nikto nepripraví pred vašim prvým bábätkom

991

Keď sa prvýkrát stanete matkou, tak spolu s bezpodmienečnou láskou k dieťaťu to u vás vyvolá množstvo iných emócií. Bolo by dosť ťažké zvládnuť ich všetky bez pomoci hormónov, ktoré určitým spôsobom transformujú vaše mozgy, aby vám pomohli postarať sa o veci, ako je napríklad dojčenie. Nie je to však vôbec ľahká práca a existujú situácie, ktoré vás môžu skutočne ohromiť. Nuž a toto sú tie, na ktoré vás nikto pred prvým bábätkom nepripraví.

Dojčenie nie je vždy prirodzené

1 93

Aj keď sa zdá, že je to jedna z najprirodzenejších vecí, mnohé ženy nespĺňajú svoje vlastné očakávania, pokiaľ ide o dojčenie. V skutočnosti môžete mať s dojčením množstvo problémov. A nedostatok mlieka nie je jediný problém, na ktorý by ste sa mohli pripraviť.

Starostlivosť o váš výzor sa častokrát dostáva do úzadia

2 91

Predtým ako máte deti je takmer nemožné si predstaviť, že mať pozvracané šaty by vás toľko neotravovalo. Nebudete si môcť vychutnať rannú kávu bez toho, aby vás dieťa nevyrušilo a nehovoriac o pokuse naplánovať si dôležitejšie úlohy. Posledná vec, ktorá vás bude trápiť je či ste namaľovaná. Ale nebojte sa, to sa vráti do normálu len čo vaše dieťa trochu vyrastie.

Neustále sa budete snažiť hovoriť nie, keď ostatní budú hovoriť áno

3 74

Buďte pripravení na to, či sa vám to bude páčiť alebo nie, že budete najprísnejšou osobou v živote vášho dieťaťa. Všetci ostatní na základe svojich bezprostredných emócií nechajú robiť vaše roztomilé dieťa to, čo len chce. Alebo vám pri každej príležitosti pripomenú niektorú matku, ktorá svojim deťom dovolí viac, ako vy.

Iní vám poskytnú názor na všetko

4 69

Čoskoro si uvedomíte, že nič vás nenahnevá rýchlejšie ako toto. Mamičky, sesternice, svokra, priatelia a ani iní si nenechajú ujsť situáciu, kedy vám do niečoho budú rozprávať. Príležitosťou sa môže stať všetko, napríklad to ako obliekate svoje dieťa, čím ho kŕmite alebo dokonca ako ho utierate. Takzvaní odborníci na všetko. Nikto nemá rád nevyžiadanú radu, ale byť mamou to ešte zhoršuje, pretože nikto predsa nerozumie potrebám vášho dieťaťa lepšie ako vy.

Budete sama na seba vyvíjať príliš veľký tlak

5 67

Pocit viny je niečo, čo matky veľmi dobre poznajú. Chcete byť dokonalé pri každej maličkosti a ak niečo nepôjde tak hladko, ako ste si to plánovali, môžete sa skutočne cítiť depresívne. Budú však dobré i zlé dni, takže by bolo lepšie, aby ste si radšej užili každú jednu chvíľu bez prílišného napätia.

Vaše manželstvo sa zmení

6 63

Niekedy budete nenávidieť svojho manžela zato, že si tak nežne spí, zatiaľ čo vy musíte vstať o 4:00, aby ste nakŕmili svoje dieťa. Je to úplne nová úroveň vzťahu, keď musíte spolu vychovávať malého človeka a vaše manželstvo sa tak zároveň môže stať oveľa silnejšie. No vedzte, že vaše sa vám roztopí zakaždým, keď manžela uvidíte maznať sa s dieťaťom. V ten moment zabudnete aj na skoré ranné vstávania.

Plienky vás môžu zradiť

7 52

V dnešnej dobe to vyzerá tak jednoducho – stačí dieťaťu nasadiť plienku a nemusíte sa obávať o pranie textilných plienok, ako to robili naše babičky. Možno vás však prekvapí, že môžete mať ťažkosti s tým, ktorá značka plienky bude vášmu dieťaťu najlepšie vyhovovať.
Ale taktiež buďte pripravené na sklamanie, keď dieťa oblečiete do tých najkrajších šiat a následne im cez plienku unikne moč či hovienko.

Vaše dieťa vás nikdy neprestane prekvapovať

8 44

Deti sú skutočne nepredvídateľné, a to v každom veku. Vaším prvým prekvapením bude pravdepodobne to, že také malé a roztomilé stvorenie môže uvoľňovať tak smradľavé plyny ako nejaký starý muž. Ich správanie nebude nikdy predvídateľné, verte tomu. Jedného dňa nebudú jesť ani spať, ale namiesto toho si zvolia plač. Ďalší deň zas budú tými najpokojnejšími anjelmi na svete. Buďte pripravené na všetko.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.