Toto múzeum už asi do výstavy nikdy nedá nič nechránené a hlavne ak to bude mať hodnotu 116,000 dolárov

2072

Každý z nás robí chyby a niekedy si to ani neuvedomí, veď je to predsa prirodzená súčasť života. Niekedy však urobíme chyby tak kuriózne, že sa o nich musí dozvedieť celý svet. Podobne na tom je aj istá 91-ročná babička, ktorá v múzeu vyplnila krížovku za 116,000 dolárov…

BBC a polícia informovala, že istá 91-ročná žena údajne použila guľôčkové pero na vyplnenie prázdnych priestorov na umeleckom diele (krížovke) vo výške 116,000 dolárov, ktoré bolo vystavené v nemenovanom nemeckom múzeu. Išlo o prácu avantgardného dánskeho umelca Arthura Koepckeho. Žena, ktorá navštevovala múzeum so skupinou seniorov, povedala polícii, že sa riadila pokynmi vedľa umeleckého diela, ktoré „prikazovali“ vyplniť krížovku.

„Dáma nám povedala, že text vzala ako pozvánku na dokončenie krížovky.“ povedal policajný hovorca.

Riaditeľka múzea tiež uviedla, že verí, že škody môžu byť ľahko opravené. „Uvedomujeme si, že stará dáma neznamenala žiadnu škodu.“

„Reading-Work-Piece“, ako sa toto umelecké dielo nazýva, je jedno zo série umeleckých diel dokončených Koepckim v polovici 60-tich rokov.
Koepckeho diela zahŕňali obrazové hádanky, krížovky, vnímanie psychologických testov maľované olejom na plátne a odrezky z novín a časopisov. Umelec si mal želať zvýšenie informovanosti ľudí o systémoch, akciách,dielach a rituáloch, čo bol dôvod pre robenie takýchto diel.

Majiteľ však našťastie tiež zobral túto situáciu s humorom.

zdroj: abc

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre