5 vecí, ktoré by ste po rozchode nikdy nemali robiť

788

Rozchody bývajú veľmi ťažké. Každý sa s ním vysporiada po svojom, ale bolesť, že stratíte niekoho, koho máte radi alebo ľúbite, pociťujú všetci. Vysporiadanie sa s rozchodom má niekoľko štádií, ale existujú veci, ktoré by ste nikdy po rozchode robiť nemali. Zrania vás totiž ešte viac a bude vám trvať o to dlhšie, aby ste sa cez neho preniesli. Mnohé z nich budú znieť takmer nesplniteľne, ale keď sa vám to podarí, budete v pohode rýchlejšie, ako poviete rozchod.

Neriešte nič príliš extrémne

3 54
Zdroj: canva

Je úplne normálne, že na začiatku chcete plakať, spať, jesť alebo sa ísť niekam veľmi opiť. Je taktiež v poriadku, keď celý deň nevyleziete z domu a so zatiahnutými žalúziami pozeráte svoj obľúbený seriál. Všetky tieto činnosti sú fajn. Mali by vám pomôcť. Čo je však problém je, keď budú trvať príliš dlho alebo ich budete robiť príliš extrémne. Pokiaľ sa budete do nemoty opíjať každý večer, stanete sa závislými na alkohole a zničíte si život. Pokiaľ sa začnete prejedať a extrémne priberať, vášho bývalého to neprivedie späť. Vám sa možno chvíľkovo uľaví, avšak keď budete mať 150 kg, budete to zase iba vy, kto bude trpieť.

Volanie alebo písanie svojmu/svojej ex

4 35
Zdroj: canva

Ak to robíte, musíte s tým okamžite prestať. Pokiaľ nad tým premýšľate, tak na to rýchlo zabudnite. Urobte všetko, čo pomôže. Vymažte si ich číslo, vypnite si telefón, odpojte sa od internetu. Urobte všetko preto, aby ste ich nekontaktovali. Pokiaľ to nedokážete, veci budú o to horšie. A zase budete ubližovať iba sami sebe. Ak sa chcete z rozchodu, čo najrýchlejšie dostať, potrebujete od svojho ex poriadny detox. A ten začína tým, že použijete pravidlo nekontaktovania. Bude to veľmi ťažké, ale ak sa vám to podarí, máte napoly vyhraté.

Nárazové opíjanie sa

5 43
Zdroj: canva

Je bežné, že ľudia zapíjajú svoj smútok alkoholom. Mali by ste mať na pamäti, že jeden dva večery opíjania sa, sú v poriadku. Nemali by ste to však preháňať. Na druhý deň vám bude veľmi zle a nebudete sa chcieť ani pohnúť. Váš život ale musí ísť ďalej. S opicou to nepôjde. Už ste to zapili a tak nechajte alkohol na pokoji. Teraz musíte myslieť v prvom rade na seba a svoje zdravie. V takomto štádiu na to často zabúdame. Rozchodom sa život nekončí, ale alkohol vám život ukončiť môže. A to veľmi jednoducho. Tak na to pamätajte.

Seba – obviňovanie

6 35
Zdroj: canva

Potrebujete sa prestať obviňovať za tento rozchod. Tak ako na vzťah, tak aj na rozchod treba dvoch. Za nezhody vo vzťahu si každý nesie svoj podiel viny. Pokiaľ ste nechodili s totálnym psychopatom. Vaša jediná vina bude v tomto prípade iba to, že ste sa s takým človekom dali dokopy. Ďalším dôvodom, prečo by ste sa mali prestať obviňovať je, že to nikomu nepomôže. A už vôbec nie vám. Bude vás zbytočne ťahať dole, až môžete upadnúť do depresií. Váš vzťah to nenapraví. Je to zbytočné a nepotrebné.

Hľadanie ukončenia

7 37
Zdroj: canva

Čo sa stalo, už sa neodstane. Je koniec. Rozišli ste sa a už nebudete spolu. Nemusíte kvôli tomu prechádzať ďalším trápením. Niekedy iba zbytočne otvárate už takmer zahojené rany a týrate samých seba tým, že hľadáte nejaké ukončenie alebo to potrebujete stále dookola rozoberať. Chápeme, že to musíte uzavrieť aj sami v sebe, ale to že nad tým budete dookola premýšľať, vám v tom určite nepomôže. Takéto ukončenia prichádzajú veľmi prirodzene. Keď pretrpíte všetko škaredé, budete sa náhle cítiť oveľa lepšie. Ani si neuvedomíte, kedy sa stalo. Vtedy to už budete mať v sebe definitívne ukončené. Netreba to však siliť a počkať si na to, nech to príde samé. Potom budete okrem iného pripravení na to, žiť zase svoj život a budete otvorení možnostiam na nový vzťah.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.