Toto sú posledné fotografie extrémne vzácnej 60-ročnej slonici!

1874

Slony sú bezpochyby jednou z najvýraznejších bytostí, ktoré po tejto Zemi kráčajú. Napriek tomu, že sú vysoké aj 3 m a v priemere vážia asi 6 000 kg, sú známe pre svoju empatiu a silné rodinné väzby. Na svete však sú, žiaľ aj ľudia, ktorí nevidia ich jemnú prirodzenosť, ale pokladajú ich iba za zdroj peňazí.

Podľa správy „Zachráňme slony“ výskum uskutočnený v rokoch 2002 až 2011 preukázal, že populácia slonov sa znížila až o 62%. Organizácia tiež uvádza, že rastúci dopyt v krajinách Ďalekého východu po slonovine je hlavným dôvodom ich pytliactva. Keďže počet slonov v priebehu rokov klesal, mnohé krajiny vynaložili obrovské úsilie na to, aby tieto zvieratá ochránili. Jednou z takých organizácii sú aj Tsavo Trust a Keňa Wildlife Service, ktorých poslaním je chrániť voľne žijúce zvieratá v regióne. Obe organizácie sa spojili s britským fotografom Willom Burrardom-Lucasom, aby predviedli krásnu prírodu a zvieratá v meste Tsavo.

Foto od boredpanda

Kľúčovou témou Willových fotografií však bolo niečo, čo je skutočne nádherné, no napokon aj srdcervúce. „Keby mali určiť kráľovnú slonov, určite by to bola ona,“ vysvetlil fotograf. To, čo fotograf opísal, je F_MU1 – výnimočný slon, v tomto prípade slonica, s obrovskými dvoma klami. Je to jeden z mála slonov známych ako tusker. Ide o typ slona, ​​ktorý má jedinečné genetické vlastnosti a práve tie spôsobujú, že dorastajú do obrovských rozmerov a majú aj výnimočné dlhé kly. V dnešnej dobe sú tieto druhy už veľmi zriedkavé.

Foto od boredpanda

„F_MU1 bola chudá a stará, ale kráčala s noblesou. Jej kly boli také dlhé, že ich ťahala po zemi. Bola ako relikvie z dávnej éry,“ spomína fotograf na okamihy, keď slonicu prvýkrát na vlastné oči uvidel. Toto jedinečné zviera žilo viac ako 60 rokov a vždy bola extrémne jemná a pokojná.

Foto od boredpanda

Bohužiaľ, v čase kedy slonicu Will fotografoval, bola na tom už veľmi zle. Toto sú jej posledné zábery a len o pár týždňov na to zomrela. Obrovské sucho a málo jedla jej ešte viac sťažovalo prežitie. Tieto fotografie sú uvedené aj v novej Willovej knihe s názvom „Krajina obrov“ spolu s ďalšími kúzelnými zábermi.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre