Toyota a jej boj proti znečistenému ovzdušiu

481
toyota fotografia
Foto od JeepersMedia

Toyota, ako jeden z automobilových gigantov, sa rozhodla upriamiť svoj vývoj na elektrické vozidlá. Sľubujú, že do roku 2025 bude každý jeden predávaný model Toyoty a Lexusu s možnosťou elektrického motora.

Táto spoločnosť vyfúkla prvé miesto v hybridných vozidlách ostatným už pred 20 rokmi, s predstavením Toyoty Prius, ktorá fungovala na kombinácii spaľovacieho a elektrického motora. Momentálne sa však japonský trh nevenuje autám, ktoré by boli poháňané výhradne elektrickou energiou.

Podľa nového plánu chce Toyota, ktorá predala minulého roku celkovo 10,2 milióna vozidiel, do roku 2030 predávať ročne zhruba po 5,5 milióna elektrických vozidiel, ktoré budú mať len batérie, alebo hybridné (kombinované) motory. Z tohto počtu by mali 1 milión predstavovať takzvané zero-emission vozidlá, čiže autá, ktoré neprodukujú žiadne emisie.

Ich dlhodobým cieľom je zredukovanie hodnôt emisií CO2 do roku 2050 o 90%. Shigeki Terashi, viceprezident, nám povedal, že nové modely elektrických vozidiel poputujú najprv do Číny, kde hodnoty znečistenia ovzdušia lámu všetky rekordy. Môžeme však očakávať postupný nárast exportovaných elektromobilov všade v Európe, Indii a USA.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre