Trúfnu si aj na medveďa grizly. Štúdia ukázala, že 6% Američanov si neskutočne verí.

481

Podľa prieskumov sa zdá, že približne 6% Američanov si myslí, že by mohli dokázať niečo až neuveriteľné – poraziť medveďa grizly v boji. Tento fascinujúci údaj je zaujímavou ilustráciou sebavedomia a odvahy, ktorú niektorí občania Spojených štátov americkej považujú za normálnu.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 5-11.png

Ako nebezpečný je medveď grizly ?


Medveď grizly, vedeckým menom Ursus arctos horribilis, je známy pre svoju veľkosť, silu a agresivitu. Dospelý grizly môže dosiahnuť dĺžku až 2,8 metra a hmotnosť až 360 kilogramov. Už samotné tieto údaje jasne naznačujú, že každý boj s týmto obrovským zvieraťom by bol mimoriadne nebezpečný. Medveď grizly je schopný zabíjať aj väčšie zvieratá, vrátane bizona, čo vám dáva predstavu o jeho sile a schopnosti útoku.

Autor fotografie je YellowstoneNPSA práve v tomto kontexte sa zdá byť zvláštne, že také percento Američanov je presvedčených o svojej schopnosti poraziť medveďa grizly. Je možné, že takéto presvedčenie vyplýva z ich silného sebavedomia, ktoré je často asociované s americkým národným charakterom. Amerika je známa ako krajina, kde sa vychvaľuje individualizmus a sebavedomie, čo by mohlo prispieť k tomuto rozhodnutiu.

shallow focus photo of brown grizzly bear
Autor fotografie je BeccaJe tiež možné, že niektorí Američania tieto údaje chápu skôr metaforicky a nie doslova. Môže to byť vyjadrenie ich presvedčenia o svojej schopnosti prekonať výzvy alebo ťažkosti vo všeobecnosti, nie nutne v konkrétnom fyzickom boji s medveďom. A možno to niektorí brali len ako vtip.

zdroj

zdroj

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre