6 typov správania, ktoré vášmu vzťahu ublížia viac ako nevera

1895

Príde chvíľa vo vašom vzťahu, keď sa cítite zle. Ste nešťastný, ona je nešťastná a neviete, čo s tým. Ako a prečo ste sa sem dostali? Dôvodov môžu byť stovky. Možno sa z vášho vzťahu vytratila láska a ste spolu len zo zvyku alebo ste si navzájom veľmi ublížili. Je toho naozaj veľa. Keď sa však do tohoto stavu nechcete dostať alebo túžite, aby sa váš vzťah dal zase dokopy, prečítajte článok nižšie. Priniesli sme vám zopár vecí, ktoré vám možno prídu ako úplne banálne, ale vo finále vášmu vzťahu môžu ublížiť viac ako nevera. Pokiaľ teda nie je neskoro skúste sa zamyslieť a zmeniť veci k lepšiemu.

Ak ste neúprimní a máte tajomstvá

3 83
Zdroj: canva

Milosrdné lži a zatajovanie je súčasťou asi takmer každého vzťahu. Nie iba toho partnerského. Každý človek má samozrejme právo na súkromie a svoje tajomstvá, ale keď vám to už prerastá cez hlavu a tajíte toho pred partnerom príliš veľa, určite sa to skôr či neskôr prevalí a partner alebo partnerka budú veľmi zranení. Aj keď to myslíte dobre a chcete iba ušetriť trápenie svojmu partnerovi, dávajte pozor, aby ste toho netajili veľmi veľa.

Keď trucujete vo svojom tichu

4 53
Zdroj: canva

Možno to začne pozvoľna ako ticho, ktorým chcete partnera vytrestať, ale vo finále vás to bude zabíjať zvnútra. Ticho je vždy začiatkom konca. Či už je z vašej strany alebo na strane partnera. Neohovoríme, že nikdy nemáte byť ticho. Ticho je niekedy žiadúce, aby ste si utriedili myšlienky. Ale pre niekoho to, že už si nemáte čo povedať, môže znamenať definitívny koniec. Zoberie sa, pobalí si veci a odíde. Ak chcete vo vzťahu niečo zmeniť k lepšiemu, určite nepoužívajte ticho ako nástroj. Môže sa vám to vypomstiť.

Odmietanie prejavu citov

5 64
Zdroj: canva

Na to, aby vzťah fungoval dlhodobo a aby sa z neho nevytratila iskra, je potrebné prejavovať city a ukazovať lásku svojmu partnerovi na pravidelnej báze. Je to ako keď si kúpite domov kvietok a zabudnete ho polievať. Kvietok postupne zvädne, potom začne pomaly vysychať až umrie úplne. Presne tak isto je to so vzťahom. Nenechajte sa strhnúť povinnosťami a touto šialene rýchlou dobou. Nájdite si 2 minúty času denne, aby ste ukázali partnerovi, ako veľmi ho ľúbite. Priemerne dnes strávi človek na svojom mobile až 5 hodín. Tak keď dokážete skrolovať Facebook celé hodiny, pár minút pre vášho partnera by nemal byť problém.

Slabá komunikácia

6 44
Zdroj: canva

Neviete sa porozprávať o normálnych veciach. Nedokážete komunikovať to, ako sa cítite. Tak to máte problém. Komunikácia je základom všetkého. Nie vždy je to ľahké. Niekedy sa bojíte, že partnerovi ublížite, inokedy si myslíte, že vás nepohopí alebo že sa s vami vôbec nebude chcieť baviť. To je normálne. Každý sme iný a komunikujeme iným spôsobom. Netreba sa toho báť. Potrebujete si nájsť iba tu správnu cestu. A začať sa rozprávať. Rozprávajte sa o všetkom. Aj o totálnych blbostiach. Čím viac sa budete rozprávať, tým viac si budete navzájom rozumieť a tým silnejší vzťah si vybudujete. 

Odmietanie kompromisov

7 42
Zdroj: canva

Ak chcete vzťah musíte sa naučiť robiť kompromisy. Ak vo vzťahu kompromisy nie sú, tak to nie je vzťah, ale diktatúra z jednej strany. Nehovoríme, že kompromisy musíte robiť iba vy. Musia ich robiť obaja partneri. Ak ich však práve vy odmietate, zarábate si na veľký prúser. Váš partner alebo partnerka to určite bude nejakú dobu tolerovať, ale čo potom? Jedného dňa pohár trpezlivosti pretečie a už nebude cesty späť. A máte po vzťahu. Keď sa vám nechce robiť kompromisy, fajn. Nie je problém. Keď človek nemá vzťah, nemusí robiť kompromisy.

Nechávate maličkosti prerásť do obrovských problémov

8 19
Zdroj: canva

Máte doma partnera alebo partnerku, nie slúžku. Tak ako sa riady a oblečenie sami nezašpinia, tak sa ani sami nevyčistia. Nemôžete všetko nechávať na vašej polovičke. Samozrejme, určite to zo začiatku bude robiť veľmi rada, ale postupom času to bude iba dôvod na hádky. Tak dajte ruku k dielu a vy a pomôžte aspoň s niečím. Uvidíte ako krásne sa zmení atmosféra u vás doma a ako dobre sa budete cítiť. Plus keď všetko nerobí jeden človek, má viac času na iné veci. Tým pádom môžete viac času tráviť spolu a ešte viac upevňovať váš vzťah.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.