Ukradnúť cudziu vec nie je správne a nedá sa to ospravedlniť. No táto žena dala zlodejovi druhú šancu

571

Asi veľa ľudí sa už stretlo s rôznymi zlodejmi. No tento zlodej je trochu z iného súdka. Ukradol peňaženku, no svoj čin rýchlo oľutoval, keď sa za ním nebojácne rozbehla mladá žena s cieľom zastaviť ho.

Tess Aboughoushe práve odchádzala zo schôdzky s chiropraktikom, keď sa náhle ocitla uprostred diania, ktoré vyzeralo ako nejaká scéna z filmu. Žena sa práve vracala do svojej kancelárie v centre Edmontonu, keď počula kričať na ulici inú ženu, ktorá tvrdila, že muž jej ukradol peňaženku.

wallet fotografia
Foto od 401(K) 2013

Samozrejme, zlodej začal hneď utekať z miesta činu. No Tess sa vybrala za ním. Prenasledovala ho dva bloky a následne keď zabočila za roh do uličky uvidela, že zlodej prestal unikať a rozplakal sa.

Vystúpil spoza smetiaka a povedal:“ Tu je peňaženka, už to viac nemôžem robiť, prepáč, len si to vezmi, vezmi to, „povedala pre Edmonton CBC Radio.

„Tak som si vzala peňaženku a vrátila sa k žene, ktorej patrila. Dala som jej ju a on tam zostal a veľmi sa ospravedlňoval. “ Tess uznala, že muž bol zúfalý, a tak ho vzala so sebou do kaviarne a kúpila mu veľkú čiernu kávu.

Muž jej vysvetlil, že prišiel do mesta so svojim priateľom z Calgary, no oni ho zbili a nechali v Edmontone bez akýchkoľvek peňazí.

Predtým, ako ho Tess poslala do verejnej knižnice, kde sa mohol uchádzať o pomoc od sociálnych pracovníkov, urobila všetko preto, aby muža utíšila. Povedala, že dúfa, že tento chlapík dostane pomoc, ktorú potrebuje.

„Zabiješ viac múch medom ako octom,“ povedala. „Chcela som mu preukázať nejaký súcit.“

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre