Umelec zachytáva mrznutie mydlových bublín a je to úžasné !

534

Umelec Pablo Zaluska zachytáva, čo sa stane s mydlovou bublinou keď dopadne do prostredia v ktorom je -15 stupňov Celzia.   K tomuto počinu ho inšpirovala jeho len 3 ročná dcérka, ktorá  si chcela obliecť tenkú bundu, ktorú jej otecko chcel vyhovoriť s argumentom, že je vonku príliš veľká zima.  “ Ako veľká zima ?“ opýtala sa.

Vtedy musel Pablo prísť s kreatívnou odpoveďou aby ukojil nenásytný mozog trojročného dievčatka a tak jej povedal: “ Je taká zima, že aj mydlové bublinky zamrznú.“ .

Vtedy si všimol záblesk v jej očiach a sľúbil jej, že jej to ukáže .  Po filme bolo dievča tak nadšené, že si už určite nezabudne zobrať teplejšie oblečenie.  Pablo k videu ešte dodáva, že bolo naozaj tažké natočiť bublinu, ktorá by nepraskla kedže iba 10-15% z nich dopadlo na zem bez prasknutia, čo si pri -15 vyžaduje celkom trpezlivosť.

 

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre