V austrálskom opustenom teréne prežila žena 12 dní so sušienkami a vodou, no jej ďalších 2 priateľov stále hľadajú

505

Austrália je známa tým, že má veľmi veľa ciest a miest, kde neprejde ani jedno auto za niekoľko dní a žiadna civilizácia tam nie je. Vyprahnuté časti vo vnútrozemí sú nebezpečné a ak sa vám niečo stane, tak existuje len malá nádej, že vás niekto tak skoro nájde, alebo či vôbec. Niečo podobné sa stalo aj 52-ročnej Tamre McBeath-Riley. Tá má veľké šťastie, že ešte žije, pretože strávila 12 dní uviaznutá v priekope. Nebola však sama.

Bez názvu 1

Podľa BBC News sa McBeath-Riley vydala na cestu s ďalšími dvoma priateľmi a svojim psíkom. Z mesta Alice Springs odišli popoludní 19. novembra. Avšak auto, s ktorým sa skupina vybrala na jazdu, uviazlo v koryte rieky niekde pozdĺž cesty. Neboli schopní dostať auto z rieky a rozhodli sa zostať v ňom tri dni. Tam prežívali na zvyšnej vode, sušienkach, 10 plechovkách alkoholu a hovädzích rezancoch. Jej priatelia – Claire Hockridge a Phu Tran sú však stále nezvestní. „Snažili sme sa toľkokrát dostať von, ale jednoducho sme to nedokázali, rieka bola príliš hlboká,“ povedala žena. „Cez deň bolo naozaj horúco, takže sme sa zahrabávali pod auto do piesku. V noci sme spali v aute,“ dodala.

Skupina nakoniec našla blízku zavlažovaciu dieru a prevarila vodu predtým, ako ju „preosiali“ cez tričko. „Bola to stále dosť špinavá voda, nehygienická, ale udržiavala ich pri živote,“ informovala novinárka Paulint Vicaryová. Nakoniec sa trojica rozhodla opustiť vozidlo a vyhľadať pomoc. Claire a Phu sa vydali po diaľnici, zatiaľ čo Tamre sa rozhodla zostať na svojom mieste, pretože neverila, že jej pes prežije trek. A tam sa ich cesty rozišli.

australia remote territory fotografia
Foto od thefollowmg

Polícia nakoniec Tamru našla asi 2 kilometre od auta. No jej priateľov doposiaľ nevypátrali. „Prežívala dosť traumatické obdobie. Zdá sa, že zostala tam, kde bola voda a to ju pravdepodobne udržalo pri živote,“ dodala novinárka. Zachránená žena bolo následne prevezená do nemocnice s ťažkou ​​dehydratáciou. Polícia stále hľadá dvoch nezvestných ľudí pomocou vrtuľníkov, pričom skenujú rozsiahlu oblasť. „Je tam dosť rozmanitý terén. Nájdete tam piesočné duny, tvrdú hlinu, oblasti s hustými stromami, ale aj oblasti, kde sa nachádzajú skaly a hrebene,“ uzavrela novinárka. Zostáva nám len dúfať, že sa polícii podarí nájsť živých aj týchto dvoch nezvestných.

 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.