V dôsledku koronavírusu sa vyprázdňujú celé mestá, čo spôsobuje oveľa čistejší vzduch i vodu

2865

Všetko zlé je na niečo dobré. Toto platí aj v týchto neľahkých časoch, kedy všade vo svete panuje koronavírus. Jedným z pozitívnych vecí je, že sa vzduch výrazne čistí a planéta si oddýchne. No nielen vzduch.

Voda v talianskych kanáloch sa dramaticky vyčistila. Vedci tiež potvrdili výrazný pokles hladín hodnôt NO2 nad krajinou. Keď sú ulice prázdnejšie, vzduch sa stáva čistejším a vody sa vyčistili, aby odhalili život, ktorý v benátskych kanáloch existuje. Konečne tam vidieť ryby a je radosť sa na tú vodu pozerať. Benátky, jedna z hlavných turistických atrakcií v Taliansku, je obyčajne zaplavená ľuďmi po celý rok. Práve teraz, keď je celá krajina v karanténe, tak mesto je úplne prázdne, čím si môže aj výrazne vydýchnuť.

Benátky už aj tak výrazne trpia nadmerným cestovným ruchom a stále častejšími záplavami. Preto sa teraz zdá, že je ten ideálny čas nechať mesto dýchať. Pre mnohých je pohľad na plávajúce ryby radostný, aj keď trochu bizarný. „Voda teraz vyzerá zreteľnejšie, pretože na kanáloch je menšia premávka, čo umožňuje sedimentu zostať na dne. Je to preto, že je tu momentálne výrazne menšia lodná premávka,“ uviedol hovorca CNN. Ryby tam síce žili vždy, no nebolo ich vidieť kvôli znečisteniu i častej premávke v kanáloch. Mnohí teraz tvrdia, že je konečne čas prehodnotiť naše hodnoty a nezmyselný konzumný život.

 

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre