V Edinburghu pomenovali bar po spisovateľke, ktorá sa preslávila knihami o Harry Potterovi

286

J. K. Rowling je známa anglická spisovateľka, ktorá sa preslávila najmä knihami, ktoré opisovali príbeh najznámejšieho čarodejníka všetkých čias – Harryho Pottera. Odteraz je meno tejto spisovateľky spájané aj s barom v Edinburghu, ktoré je hlavným mestom Škótska.

Zdroj: Wikimedia

Conan Doyle je známy škótsky autor, ktorého meno nesie tento podik. Je veľmi známsvojimi príbehmi skvelého detektíva Sherlocka Holmesa. No momentálne je na určitý čas pomenovaný podnik po spisovateľke J. K. Rowling, ktorá má tiež blízky vzťah k Edinburgu, kde žije. Príbeh slávneho čarodejníka písala v miestnych kaviarňach, ktorých prostredím sa inšpirovala aj pri tvorbe kníh kníh. V súčasnej dobe bude podnik reflektovať jej tvorbu v celej Edinburghskej literárnej histórii.

Magická premena baru je vlastne súčasťou literárnej udalosti nazývanej „Posolstvo z neba“, ktorá je súčasťou Edinburského Hogmanay (oslavy Nového roka) a oslavuje mesto, ktoré inšpirovalo mnoho spisovateľov. Nový dizajn loga baru, ktorý je zavesený zvonku na stene, znázorňuje fotku Rowling ako sedí a je pri stole. Táto tabuľa tam bude iba do 25. januára, takže fanúšikovia Pottera budú musieť ísť rýchlo vzdať poctu autorke tejto série.

Zdroj: Youtube

Udalosť nazývaná ako „Posolstvo z neba“ poskytuje aj nočný zážitok, kde ukazuje ľuďom literárnu oblasť, ktorá sa bezprostredne týka mesta Edinburgh. Škótsky spisovateľ Val McDermid napísal poviedku, ktorá sa každú noc rozpráva prostredníctvom kapitol premietaných na budovách a orientačných bodoch. Projekty prebiehajú denne od 17:00 – 22:00 do 25. januára, kedy je Burns Night (v tento deň slávia Škóti už 200 rokov svojho hrdinu – básnika Roberta Burnsa tancom a spevom). Viac informácií o udalosti nájdete tu.

Zdroj: lonelyplanet

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre