V Kanade si budete môcť legálne zakúpiť marihuanu

709
marihuana fotografia
Foto od MarihuanayMedicina

Jedna z Kanadských provincií sa rozhodla predávať v obchodoch s alkoholom aj marihuanu.

Nova Scotia (provincia na východnom pobreží Kanady) oznámila tento Štvrtok, že spoločnosť Nova Scotia Liquor Corporation, jediný distribútor alkoholu, bude túto drogu ponúkať vo svojich obchodoch, aj na internetových stránkach hneď ako ju legalizujú ďalší rok v júli.

Experti tvrdia, že to môže mať negatívny efekt na silných alkoholikov, ktorých možno zláka aj túžba vyskúšať marihuanu.

,,Myslíte si, že pri predaji oboch naraz zvýšite, alebo znížite celkovú konzumáciu alkoholu alebo marihuany?“ Podľa Marka Hadena, profesora verejnej politiky na University of British Columbia School of Population and Public Health, je celá táto debata zbytočná a bez nejakých skutočných podkladov.

Každý občan tejto provincie bude môcť držať naraz až 30 gramov marihuany a musí byť starší ako 19 rokov. Kanada sa rozhodla legalizovať túto drogu v júli roku 2018, ale rozhodnutie o tom, koľko budú občania môcť mať pri sebe ,alebo kde sa bude predávať necháva už na jednotlivých 10 provinciách. Niektoré uvažujú, že sa bude predávať v obchodoch pod správou štátu, bez akejkoľvek reklamy, z bezpečnostných dôvodov.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre