New York je najväčšie rodisko miliardárov – prečo práve toto miesto?

135

Mesto New York má naozaj pozoruhodné výsledky, pokiaľ ide o produkciu miliardárov. Podľa analýzy časopisu Spear’s Magazine a poradenskej spoločnosti WealthInsight sa jeden zo 40 miliardárov narodil práve v „Big Apple“.

Živá finančná a kultúrna scéna mesta spolu s podnikateľským duchom sa zdá byť úrodnou pôdou pre výchovu ultrabohatých jedincov. Je pozoruhodné, že NYC bolo tiež rodiskom prvého miliardára na svete, Johna D. Rockefellera. Ak sa teda usilujete o status miliardára, možno je namieste prechod za „Veľkú mláku“.

A čo na to americký priemyselník a filantrop?

John D. Rockefeller získal svoje bohatstvo najmä vďaka rope a petrochemického priemyslu. Jeho cesta sa začala v 19. storočí, keď v roku 1870 založil ropnú spoločnosť Standard Oil Company. Nakupoval konkurenčné spoločnosti v odvetví a získaval tak kontrolu nad celým trhom. Týmto spôsobom dosiahol veľký vplyv a monopolnú pozíciu v ropnom priemysle, čo mu prinieslo obrovské zisky. A ako sám povedal:

„Tajomstvo úspechu je robiť bežné veci nezvyčajne dobre. Ak chcete uspieť, mali by ste sa vydať na nové cesty a nie cestovať vychodenými cestami akceptovaného úspechu. Nemyslím si, že existuje iná kvalita tak dôležitá pre úspech akéhokoľvek druhu ako kvalita vytrvalosti.“

Táto analýza sa však neponára do okolností, do ktorých sa títo miliardári narodili. A ani do toho, koľko z nich v súčasnosti nazýva NYC svojím domovom. Napriek tomu je fascinujúce vidieť, ako niektoré mestá zohrávajú významnú úlohu pri formovaní najbohatších ľudí na svete.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre